Dubravos pažintinis takas

Atnaujinta: 2021 m. kovo 02 d.

Dubravos pažintinio tako ilgis apie 2 kilometrai, tačiau takas yra ne žiedinis, todėl automobilį palikus vienoje tako pusėje, įveikus taką reikės grįžti atgal. Grįžti galima tuo pačiu taku, arba miško kelio pakraščiu (šis pasirinkimas trumpesnis).

Didžioji dalis pažintinio tako (apie du trečdalius) eina mišku, likusi dalis – pati įdomiausia ir gražiausia – per aukštapelkę. Ar įveikti mišką ir pasimėgauti aukštapelkės vaizdais pabaigoje kelionės, ar pradėti nuo aukštapelkės galite rinktis patys. Automobilį pasistatyti galima tiek viename, tiek kitame tako gale. Nenorintys ar neturintys galimybių eiti ilgesnio atstumo gali pasirinkti ir apžiūrėti tik įdomiausiąją tako dalį. Dubravos pažintinis takas per mišką driekiasi miško paklote, kelionės kryptį nurodo rodyklės, pakeliui informaciniuose stenduose galima susipažinti su supančia aplinka. Kadangi miškotvarka vietovėje neleidžiama, reikia būti atsargiems, kad neužkliūti už seno nuvirtusio medžio ar nepaslysti ant drėgnų samanų, taip pat vasarą būti pasiruošus uodų atakoms.

Medinis takas per aukštapelkę

Tuo tarpu aukštapelke nutiestas medinis takas. Medinėmis lentelėmis grįstas kelias užlipus ant jo nuo miško pusės daro lankstą ir vingiuoja per žliugsinčią pelkę. Nepakartojamą pojūtį sukuria tai, kad šioje vieta jau 50 metų neliesta žmogaus rankos, tad seni išvirtę medžiai, samanos, kerpės ir pelkės drėgmė suformavusi įspūdingą gamtovaizdį. Medinio tako pabaigoje yra laipteliai, kurie veda į apžvalgos aikštelę, nuo kurios paskutinį kartą galima pasigrožėti vienintelia Lietuvoje rezervatine apyrube. Šalia įkurtoje poilsiavietėje galima užkąsti ar tiesiog prisėsti pailsėti.

Atsiliepimai, komentarai

23488

Parašyti atsiliepimą

PrieEžero.LT administracija pasilieka teisę trinti netinkamus komentarus ir nuotraukas.

Jūsų vardas
Atsiliepimo tekstas
X ištrinti nuotraukas
Apsaugos kodas Apsaugos kodas

Kontaktai, informacija

Trakai laukia Tavęs
X