Atostogų paieška

Iliuzijų muziejus Vilniuje "Vilnil"

Iliuzijų muziejus Vilniuje Vilnil - 1

Atnaujinta: 2022 m. lapkričio mėn. 21 d.

Iliuzijų muziejus Vilniuje

Iliuzijų muziejus Vilniuje arba kitaip „Vilnil“ yra įsikūręs pačiame sostinės centre – Vokiečių gatvėje. Tai istorinėse patalpose atgijęs muziejus, apie kurį kalbant negalima nepasakyti viliojantis, paslaptingas, stebinantis, išskirtinis bei tikrai paliekantis įspūdį! Šis traukos centras, skatinantis pamiklinti smegenis ir pažiūrėti į objektus per kitas prizmes,  duris atvėrė prieš ketverius metus. Muziejuje galima smagiai praleisti laisvalaikį tiek draugų kompanijoje, tiek su šeima, nes turinys patiks ir mažiausiems, ir didžiausiems lankytojams. Pats įkūrėjas Matvejus Linovas šią vietą ypatingai rekomenduoja draugų kompanijoms ar poroms, šeimoms dėl to, kad čia galima pasidaryti smagių, išskirtinių nuotraukų, asmenukių, kuriose atsispindi paralelinis iliuzijų pasaulis.

Autoriai ir eksponatai

Daugelio iliuzijų muziejaus eksponatų autoriai yra meninkai, gyvenantys Lietuvoje.  Pavyzdžiui, Milda Simanavičiūtė ir Paulius Arlauskas yra autoriai trimačio „Vilnil“ logotipo, kuris matomas ant muziejaus sienų, o paveikslus sukūrė meninkė Rūta Arlauskaitė. Idomu tai, jog vienas iš meninkų, prisidėjusių prie eksponatų kūrybos, norėjo išlikti anonimu.

Muziejaus įkūrėjas, studijavęs reklamą bei filosofiją Sankt Peterburge, tapo žinomas kaip profesionalus pokerio lošėjas. Idėja įkurti iliuzijų muziejų jam kilo iš noro Vilniaus gyventojams ir lankytojams pasiūlyti intelektualių pramogų, kurios supažindintų žmones su mokslu neįprastu, idomiu būdu. Matvejus Linovas taip pat 2014 m. Vilniaus Senamiestyje atvėrė pirmojo „pabėgimo“ kambario duris Lietuvoje, kas greitai tapo mėgstama gyventojų pramoga.

Eksponatai, esantys muziejuje supažindina lankytojus su fizika bei kitais mokslais netradiciniu būdu – pasitelkiant optinę iliuziją į kasdienius, įprastus objektus, tokius, kaip, pavyzdžiui, veidrodis, kviečia pasižiūrėti giliau, parodoma, kokių galima sukurti stebuklų.

Iliuzijų muziejaus „Vilnil“ ekspozicija

Pagrindinė iliuzijų muziejaus ekspozicija užima 600 kvadratinių metrų. Ši susideda tarsi iš dviejų dalių: vienoje lankytojai užima stebėtojų rolę, o antroje įsitraukia į siūlomas muziejaus pramogas ir patys tampa iliuzijų kūrėjais. Visos iliuzijos sukurtos pasitelkiant mokslo išradimus ir meną – meno kūriniai paverčiami iliuzijų objektais.

Muziejuje yra gausu mažesnių kambarėlių, kuriuose galite išvysti vis kitas atrakcijas. Ekskursijos metu pasinersite į interaktyvias pramogas, žaisite su šviesa ir šešėliais, piešite šviesos pagalba ir pateksite į pasaulį, apverstą aukštyn kojomis, kur galėsite vaikščioti lubomis. Staiga jums po kojomis siūbuos beždžionių tiltas, galėsite įnerti į unitazą bei suprasite, ką reiškia atsidurti ryklio nasruose.

“Vilnil” visada rasite besišypsantį personalą, kuris yra pasiruošęs pasidalinti su jumis neįtikėtinais pasakojimais ir istorijomis apie mokslą, meną bei istoriją. Mielai paaiškins apie išradimus, galėsite pagilinti savo žinias ir suprasti neišsprendžiamas iliuzijas.

Muziejuje esantys eksponatai ir iš jų sukurtos optinės iliuzijos geriausiai išryškėja objektyvo pagalba – nuotraukose. Esant norui šias užfiksuotas akimirkas turėti rankose, jas galite išėję iš ekskursijos atsispausdinti šalia išėjimo esančiame automate.

Ekspozicijos su laiku nežymiai skiriasi – kasmet kolekcijos yra papildomos naujais eksponatais, kadangi komanda spurda noru jus nustebinti ir nuolat ieško naujų kūrybinių, meno ir mokslo sprendimų.

Kavinė iliuzijų muziejuje

Išalkę galite pasistiprinti čia pat esančioje ne mažiau eksliuzyvinėje ir įspūdingoje 2D kavinėje. Joje rasite viską, ko reikia saldžiai akimirkai – kava, arbata ir skaniausi desertai, cukraus vata ir, žinoma, kokteiliai. Įspūdį sustiprins neįprastas interjeras, primenantis piešinio eskizą. Kartas  nuo karto kavinėje vyksta įvairūs užsiėmimai, pastarasis toks buvo tapyba grupėje. Apie visus artėjančius renginius patys pirmi galite sužinoti muziejaus Facebook paskyroje

Iliuzijų muziejaus kainos ir darbo laikas

Bilietas į muziejų kainuoja:

  • Suaugusiajam 12 € 
  • Mokiniui, studentui, senjorui 9 €
  • Ikimokyklinio amžiaus (3–6 metų) 4 €
  • Šeimos bilietas (2 suaugusieji ir 2 vaikai)  35 €
  • Iki 3 metų Nemokamai

Nemokamas įėjimas taikomas:

  • Žurnalistams su galiojančiu pažymėjimu;
  • Muziejų darbuotojams;
  • Licenzijuotiems gidams.

Bilietus galima įsigyti atvykus į muziejų registratūroje arba internetu.

Rekomenduojama planuotis savo ekskursijas iš anksto! 

Grupėms nuo 10 žmonių būtina išankstinė rezervacija telefonu +370 672 25414 arba el.paštu info@vilnil.lt. Registruojantis, prašome, įtraukti informaciją apie žmonių skaičių grupėje, pageidaujamą apsilankymo laiką ir vizitą užsakančio asmens kontaktinius duomenis. Šioms grupėms siūlome gido turą be papildomo mokesčio, kuris trunka apie 60 minučių.

Iliuzijų muziejaus darbo laikas:

Pirmadieniais–Penktadieniais

10:00–19:00

Šeštadieniais

10:00–20:00

Sekmadieniais

10:00–18:00

Iš anksto registruotis galima telefonu +370 672 25414 arba elektroniniu paštu info@vilnil.lt

Iliuzijų muziejaus Vilniuje rekvizitai

Adresas Vokiečių g. 8, Vilnius
Telefonai +370 672 25414
El. paštas info@vilnil.lt
Tinklalapis https://vilnil.lt/

Kontaktai, informacija

Adresas
Vokiečių g. 8, Vilnius Žemėlapis
Telefonai
+370 672 25414
El. paštas
info@vilnil.lt
Tinklalapis
https://vilnil.lt
Facebook
www.facebook.com/vilnil.lt/