Atostogų paieška

Mo muziejus - modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus Vilniuje

Mo muziejus - modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus Vilniuje - 1

Atnaujinta: 2021 m. lapkričio mėn. 22 d.

MO MUZIEJUS

MO muziejus – tai modernaus meno gyvas muziejus, įkurtas mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų. Muziejus, siekdamas įgyvendinti savo viziją – „menas arčiau žmonių, daugiau žmonių prie meno“, siūlydamas įvairias edukacijas, parodas, nepalieka abejingų. Muziejus yra įsikūręs įstabiose, modernumu dvelkiančiose pasaulinio architekto Danieliaus Libeskindo suprojektuotose patalpose. Projekto tikslas yra sujungti viduramžių Vilniaus senamiestį kartu su moderniuoju, naujos kartos kurtu Vilniumi. MO yra tarsi perversmas tarp įprastai įsivaizduojamų tradicinių muziejų. Tai puiki erdvė laisvalaikiui – parodų salės, kavinė, parduotuvė, poilsio erdvės, skaitykla, renginių salė, atviras skulptūrų sodas ir terasa – kviečia bendrauti, mėgautis menu ar tiesiog ramiai ilsėtis su knyga. MO yra pirmasis „Studio Libeskind“ projektas Baltijos šalyse.

MO kolekcija

MO saugoja vieną plačiausių asmeninių meno kūrinių kolekciją Lietuvoje, kuriai dėl jos plataus diapazono suteiktas nacionalinės reikšmės statusas. Kolekcijoje rasite tapybos, grafikos, fotografijos, videomeno kūrinių nuo 1960-ųjų. MO kolekcija patrauks ne tik meninkų, bet ir istorijos megėjų dėmesį – čia esti kūrinių, kurie buvo uždrausti Sovietų Sąjungos gyvavimo metu dėl idealogijos konfliktų. MO simbolizuoja Nepriklausomybės atkūrimą – pristatoma kūrėjų, žengusių į sceną būtent šiuo laikotarpiu, darbai.

Renginiai ir parodos

MO yra tarsi kultūros traukos objektas. Čia vyksta įvairiausi renginiai ir parodos įvairiausiomis temomis. MO muziejaus didžiojoje salėje maždaug kas pusę metų galime išvysti vis kitą įkvėpiančią ir skatinančią į pasaulėžiūrą pažvelgti kitu kampu parodą.

Šiuo metu (2021 laprkitis) vyksta fotografijos paroda, pavadinimu „Permainų šventė“, simbolizuojanti ideologinių, valstybinių, asmeninių, religinių švenčių prasmę. Fotografija tarsi užfiksuoja šventės dalyvius, nuotaiką, mintis ir užtikrina jų ilgaamžiškumą. Parodoje pasitelkiant vaizdo, garso medžiagas, audiogidą, dokumentiką, susipažinsite su šiuolaikinių ir ne tik menininkų kūryba, pamatysite iš arčiau įvairias subkultūras, nuo hipių iki šių dienų jaunimo judėjimų. Ši MO paroda veiks iki 2022 02 27, todėl tikrai rasite sau patogų laiką apsilankyti.

Parodos įvairaus amžiaus lankytojams

Vykstančios pramogos nepaliks abejingų tiek mažųjų, tiek vyresniųjų, kadangi parodų tematika labai įvairi: tarp buvusių parodų galime rasti 90-tųjų parodą, dvelkiančia nostalgija ir tikrai sukeliančią šypseną vyresniems, puikiai pažįstamiems su šiuo laikotarpiu. Taip pat, šokiruojančią parodą, pavadinimu „Kodėl taip sunku mylėti?“, kurios organizatoriai Olandijos menininkė Saskia Bodekke bei režisierius Peter Greenaway siekė parodyti, kaip sunkiai žmonės siekia balanso gyvenime tarp gėrio blogio, siekdami panaikinti prarają tarp turtingų ir vargšų. Šiuo metu muziejuje vyksta unikali paroda vaikams „Ežeras pilnas žvaigždžių“, išlaisvinanti kūrybiškumą ir improvizaciją. Parodos tikslas – suprasti meną per žaidimą. MO, siekdamas įgyvendinti savo misiją priartinti meną prie žmonių, suteikia galimybę pažinti meną, kultūrą ir patiems mažiausiems lankytojams.

Na, o jeigu parodų jums neužtektų, MO serviruoja ir kultūros renginius. Parodų atidarymus vainikuoja festivaliai su žinomais kultūros veidais: Manfredas Bajelis, grupė „The Roop“, nukelia į vakarėlius, Povilas Bastys supažindina su judesio spektakliu, „Drag Queen“ intriguojantys pasirodymai įkvepia autentiškumo ir saviraiškos laisvės, taip pat istorijomis pasidalina Jogaila Morkūnas. Be linksmybių, MO skatina nepamiršti ir savo vidinės ramybės – šiuo metu vyksta tęstinis užsiėmimų ciklas „be neriMO: 4 patyrimai“, padedantis valdyti nerimą, stresą ir rasti ryšį su savimi.

Apie vykstančius renginius ir parodas galite sužinoti pirmieji muziejaus interneto svetainėje.

Edukacijos, vykstančios MO muziejuje

MO kūrėjai muziejų mato kaip vietą, kurioje galima mokytis visą gyvenimą. MO organizuojamų edukacijų tikslas yra surasti dialogus su lankytojais ir pasitelkiant meną pajausti emocijas. Čia edukacijos yra suskirstytos į tam tikras amžiaus grupes – nuo mažiausių lankytojų iki dvyliktokų. Užsiėmimų metu yra lavinami vizualinis mąstymas bei emocinis intelektas. Diskutuojama, priklausomai nuo amžiaus grupės, tokiais klausimais, kaip: grafitis - meninė raiška ar miestą teršianti keverzonė? Kaip priklausyti grupei ir išlikti savimi? Kaip atrodo jausmas? Kodėl baisios pabaisos? MO dirbantys 10 edukatorių, kurių tarpe yra pedagogų, psichologų, menotyrininkų, rašytojų, aktorių, muzikantų, nuolat gilina savo žinias ir suteikia išskirtinę vertę MO edukacijoms.

Edukacijos vyksta visomis darbo dienomis, išskyrus antradienius.

Kaina – 7 Eur. (į kainą įeina neribotas tos dienos MO muziejaus parodos lankymas).

MO laisvalaikio erdvės

MO muziejaus kūrėjų tikslas yra paskatinti žmogų kurti, pažinti meną savo norimu būdu, atrasti save per santykį su kitais. Pagrindinis noras – gyvas muziejus. Dėl šios priežasties MO muziejuje rasite laisvalaikio erdves, kuriose galėsite dirbti, skaityti, bendrauti ar tiesiog mėgautis akimirką, meno apsuptyje.

 • Skaitykla - nuolat pildomoje muziejaus skaitykloje yra sukaupta virš 3 tūkstančių knygų įvairiausiomis temomis – menai, muziejai, architektūra, edukacija, skirtų Lietuvos kultūros istorijai. Taip pat, yra ir atskiri skyriai Lietuvos kaimyninių šalių bei Centrinės ir Rytų Europos knygoms. Skaitykloje kiekvienas gali pagilinti savo kultūros, meno žinias. Teatras, muzika, šokis, kinas, dailė ir net komiksai patenkins kiekvieno smalsuolio pomėgių nišą. Be to, jei patiko čia rengiama paroda ar kitas renginys, skaitykloje tikrai galima rasti knygų, žurnalų ar kitos informacijos, kuri pratęs šios tematikos analizę. Kaip ir priklauso Moderniam muziejuj, skaitykloje yra kompiuterių, e-gidai bei skaitmenizuota Kultūros istorija.
 • Skulptūrų sodas - ši vieta, kaip ir MO terasos, išsidėsčiusios aplink visą muziejų, skirtos mėgautis akimirka, kultūra, meno kūriniais ir bendrauti. Tai sodas, buriantis bendruomenę. Skulptūrų sodas, esantis muziejaus teritorijoje, prie įėjimo į patį muziejų, yra skulptūrų paroda po atviru dangumi. Nacionalinės premijos laureatų, tokių kaip Mindaugas Navakas, Petras Mazūras, Vladas Urbanavičius, Vincas Kisarauskas, kūrinius galima apžiūrėti bet kuriuo metu, kiaurą parą. Lankantis sode, kuriame be skulptūrų, galima grožėtis ir žaliuojančiais augalais, galite įsigyti e. gidą ir išgirsti sodo istoriją, informaciją apie skulptūras bei architekto Danielio Libeskindo įžvalgas. Vasaros metu MO skulptūrų sode vyksta atviri nemokami renginiai bei susitikimai, pokalbiai apie augalus. Labiausiai pamėgta Vilniaus miesto pramoga yra čia organizuojami piknikai. Taip pat, naujas skulptūrų sodo akcentas yra kubas. Tai kubo formos veidrodinio atspindžio arcihitektų kūrinys – kavinukė. Esant maloniam orui šiltuoju metu laiku MO kviečia mėgautis patiekalais bei gėrimais skulptūrų sode, nuo 11 val. iki 21 val.
 • MO bistro  - čia esantis Bistro kviečia užsukti pusryčių su draugais, skanių verslo pietų, vakarienės ar tiesiog išgerti arbatos bei kavos. Maistas kaip ir visas MO muziejus, apjungia įvairias kultūras – čia rasite Azijos, Italijos bei kitų Europos šalių virtuvę. Didelis meniu pasirinkimas ir vegetarams bei veganams. Sekmadieniai puikus laikas čia apsilankyti su visa šeima, kadangi yra siūlomas specialusis vaikų meniu. Šiltuoju metų laiku skanauti patiekalus kviečiama į terasą, o šaltuoju metu laiku kviečiama į vidų pasigrožėti unikaliu interjetu – čia pamatysite skaitmeniniu būdu atkurtą sieninės tapybos darbo fragmentą, sukurtą Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės. 

Bilietų kainos muziejaus lankytojams

 • Standartinio bilieto kaina – 9 Eur.
 • 50proc. nuolaida taikoma:
  Moksleiviams;
  Studentams;
  Senjorams iki 80 m;
  Iš dalies darbingiems asmenims;
  Asmenims, lydintiems asmenis, kurių darbingumas yra 0-25 proc.
  LDS, LTMKS, LFS nariams.
 • Nemokamai MO lankosi:
  Vaikai iki 7 m.;
  Senjorai virš 80 m.;
  Asmenys, kurių darbingumas yra 0-25 proc.;
  Vaikų namų auklėtiniai;
  Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai;
  Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) nariai;
  Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai;
  Lietuvos dailės istorikų draugijos (LDID) nariai;
  Lietuvos meno galerininkų asociacijos (LMGA) nariai;
  Modernistai su galiojančia modernisto kortele;
  Gidai, pateikę galiojantį gido pažymėjimą;
  Žurnalistai, pateikę atitinkamus žurnalisto statusą patvirtinančius pažymėjimus;
  Tie, kurie nori, bet negali sau to leisti.
 • Šeimos bilietas, kurį sudaro 1 suaugęs bei ne daugiau kaip 4 nepilnamečiai vaikai – 11 Eur.
 • Šeimos bilietas, kurį sudaro 2 suaugęs bei ne daugiau kaip 4 nepilnamečiai vaikai – 19 Eur.

Arba tapk MOdernistu

MO muziejus siūlo įsigyti MOdernisto kortelę už 50 eurų kasoje arba internetu, su kuria galima patekti į išankstines didžiųjų parodų peržiūras su gidu, nemokamai lankyti visas parodas bei skaityklą, renginius ištisus metus, be to, gauti 10% nuolaidą MO parduotuvės prekėms, MO bistro, patekti į išskirtinius Modernistų renginius ir gauti kitus išskirtinius pasiūlymus.

Kontaktai, informacija

Adresas
Pylimo g. 17, Vilnius Žemėlapis
Telefonai
+370 609 83764
El. paštas
mo@mo.lt
Tinklalapis
https://mo.lt