Atostogų paieška

Pažintiniai takai Neries regioniniame parke

Pažintiniai takai Neries regioniniame parke - 1

Atnaujinta: 2021 m. gruodžio mėn. 05 d.

Lankytojams regioninis parkas siūlo 8 pažintinių takų maršrutus pėsčiomis, iš kurių du galima įveikti ir dviračiu, o vieną pėsčiomis, dviračiu arba automobiliu. Upių turizmo mėgėjams - Neries atkarpa nuo Vilniaus iki Kernavės, apsupta regioninio parko miškais.

Pažintiniai takai pėsčiomis Neries regioniniame parke

Dūkštos pažintinis takas

Pažintinio tako ilgis– 5 kilometrai, vidutinė žygio trukmė apie 3 valandas. Įdomiausias, bet daugiausia fizinių jėgų reikalaujantis ir sudėtingiausias Neries regioninio parko pažintinis takas. Takas vingiuoja per pasakiškai gražų kanjoną, kurį prieš daugybę metų suformavo Lietuvoje tirpstantis ledynas ir jo vandenys. Žygeiviai eidami per Dūkštos upelio slėnį aplanko 2 piliakalnius (Bradeliškių ir Buivydų), piramidės formos Karmazinų alkakalnį, Šventąjį Daubų ąžuolą. Kelionės metu tiesiog būtina užkopti į aukštas atodangas, kurių yra 2 ir pasigrožėti Neries panorama nuo Ąžuolų kalno regyklos.

Grabijolų pažintinis takas

Tako ilgis – 4 kilometrai, vidutinė žygio trukmė apie 2 valandos. Tai natūralus gamtinis takelis, kuriuo nueinama nuo etnografinio Grabijolų kaimo su gatvine sistema iki senojo Alkų ažuolo, kuris yra storiausias visame regioniniame parke. Pakeliui žygeiviai praeina pro Saldųjį upelį, Alkų kalvas, aplanko Zapalinos palivarko pamatus, Paalkių piliakalnį. Mitologiniai akmenys pasitinka priartėjus prie Neries upės.

Saidės pažintinis takas

Ilgis – 1 kilometras, žygio trukmė apie 1 valanda. Pagrindiniai objektai, kuriuos keliautojai aplanko šiame take akmenimis nuklota Neries ir Saidės upių santaka, bei didybe alsuojantis Stirnių piliakalnis. Upių santakoje esantys didžiuliai apsamanoję akmenys ir milžiniški medžiai, augantys stačiuose šlaituose sukuria įspūdį, jog tai labiau Skandinaviškas nei Lietuviškas kraštovaizdis. Stirnių piliakalnis dar nėra archeologų gerai ištyrinėtas, nes buvo atrastas tik 1995 metais. Mokslininkai spėja, jog žmonės čia buvo apsigyvenę maždaug prieš 1,5 tūkstančio metų.

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Tako ilgis – 2,3 kilometro, žygio trukmė apie 1 valanda. Regioninis parkas įspėja, jog šiuo metu takas yra išardytas ir sunkiai praeinamas, nerekomenduojama eiti esant šlapiam orui (atnaujintą informaciją apie tako būklę rasite čia).

Tai mitologonis maršrutas. Šis takas išsiskiria dievų, deivių ir kitų mitologinių būtybių skulptūromis, kurių yra net 38.  Paslaptingas Airėnų akmuo – tai norų išsipildymo vieta. Mitas pasakoja, kad ant akmens esantys ženklai padeda išpildyti norus.

Rykantų apylinkių orientacinis maršrutas

Ilgis – 12 kilomtetrų, vidutinė žygio trukmė apie 4 valandas. Jis skirtas iššūkius mėgstantiems keliautojams, nes takas nėra nužymėtas. Kelią ir dešimt skirtingų objektų žygeiviai galės rasti tik pasitelkdami kompasą, žemėlapį ar GPS imtuvą. Prasideda maršrutas Rykantų miestelyje, kuriame keliautojai gali apžiūrėti Švenčiausiosios trejybės bažnyčią ir pasivaikščioti istorinio kelio Vilnius-Kaunas grindiniu. Toliau keliautojai žygiuoja Vilso upelio krioklių kryptimi, tai vienintelis upelis Lietuvoje, kuriame susidaro natūralūs kriokliai, kurių aukščiausias virš 1,5 metro. Toliau aplankomas seniausias parko spygliuočių miškas - Rykantų sengirė. Joje žygeiviai gali pasigrožėti Neries panorama, aplankyti senąsias protėvių kapines, Popų-Vingelių pilkapyną, kaimo liepą, pamatyti „Kiaulės rėvą“. Pažintinis takas baigiasi padaręs lanką ir sugrįžęs į Rykantus.

Karmazinų pažintinis takas

Ilgis – 7 kilometrai, vidutinė žygio trukmė apie 3 valandas. Tai pats dosniausias lankytinais objektais ir gamtovaizdžiais takas. Keliaudami juo žygeiviai pamato ir didžiausią skardį, ir didžiausią pilkapyną visose Vilniaus apylinkėse, ir daugiausia vietų piknikams su laužavietėmis, stalais ir suolais, pavėsinėmis. Visame take keliautojus lydis nepakartojami Neries, jos slėnio ir miškų vaizdai.

Pažintinis takas pėsčiomis ir dviračiais

Šilėnų pažintinis takas

Ilgis – 6 kilometrai, vidutinė žygio trukmė apie 3 valandas pėsčiomis ir apie 1 valandą dviračiu. Vykstant dviračių yra atkarpų, kur transporto priemonę reikai panešti. Maršruto pradžia Šilėnų kaime, prie bažnyčios, kuri ir gali būti pirmasis keliautojų lankytinas objektas. Yra parkavimo vietos. Taką sudaro dvi dalys pirmoji tako dalis, joje rasite nemažai objektų su informaciniais stendais, ji veda link Naujosios Rėvos piliakalnio. Antroji dalis atgal nuo Piliakalnio iki Šilėnų yra paprastas miško takelis. Šis maršrutas stebina miškingomis kalvomis, kvapą gniaužiančiomis Neries panoramomis, didžiausia regioninio parko pelke. Keliaudami žygeiviai aplanko mitologinius akmenis pavadintus „Trimis broliais“, esančius Neryje, Lietuviškų orchidėjų pelkę, Rėvos piliakalnį.

Pažintinė trasa pėsčiomis, dviračiais ir automobiliu

Kairiojo Neries kranto turizmo trasa.

Trasos ilgis – 25 kilometrai, vidutinė žygio trukmė 1-2 dienos pėsčiomis, apie 5 valandas dviračiu ir 3-4 valandos automobiliu (su sustojimais). Tai žiedo formos trasa, kur driekiasi žvyrkeliu, miško keliukais ir asfaltuotu keliu. Visame maršrute įrengtos medinės nuorodos, todėl keliautojai tikrai nepasiklys. Prie lankytinų objektų yra išsamūs informaciniai stendai. Trasoje yra 6 poilsiavietės ir stovyklavietė Bražuolėje, kurioje galima praleisti naktį. Kelionės metu žygeiviai aplanko konglomerato uolą, užkeiktuosius vestuvių akmenis, raganų ratą, pušį pavadinimu „Raganos šluota“ ir daug kitų objektų. Šalia Ausiutiškių ir Panerių įrengti apžvalgos bokšteliai, nuo jų atsiveria įspūdingos panoramos. Vandens atsargas galima pasipildyti Pinyklos mitologiniame šaltinyje, kuris gydo skaudančias akis, o jo vandeniu nusiprausus – sugrąžina jaunystę.

Vandens maršrutas Nerimi

Ilgis 60 kilometrų, vidutinė kelionės trukmė apie 48 valandas. Baidarių ar kito vandens transporto entuziastai gali įveikti atstumą vaneniu nuo dabartinės Lietuvos sostinės iki senosios sostinės Kernavės. Maršrute vandens turistai pamato keliolika upėje esančių mitologinių akmenų, įveikia 17 upės slenksčių. Visą kelionės laiką juos supa ošiantys šimtamečiai miškai ir laukinė gyvūnija. Įveikdami Neries kilpas, irkluotojai gali grožėtis jų vingiais ir atsiveriančiomis šlaitų panoramomis. Kultūros paveldo objektai (piliakalniai, pilkapynai, etnografiniai kaimai ir kt.) lydi visą maršrutą, beveik nenutrūkstama grandine.

Kontaktai, informacija

Adresas
Vilniaus rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 5 2599242
El. paštas
info@neriesparkas.lt
Tinklalapis
https://www.neriesparkas.lt