Trakai – išskirtinis miestelis poilsiui, pramogoms

Trumpai apie Trakus

Trakai yra turistų pamėgtas miestas už 26 km į vakarus nuo Lietuvos sostinės Vilniaus.

Vienos gražiausių ir ežeringiausių Lietuvos vietų gamtovaizdį suformavo prieš 13-14 tūkst. metų kraštą dengęs ledynas. Rajone tyvuliuoja keli šimtai ežerų. Žymiausias jų – Galvės, kurio saloje stovinti viduramžių pilis – didžiausias turistų traukos centras, tapęs šalies turizmo simboliu.

Per metus čia atvyksta apie 300 tūkst. lankytojų. Trakus aplanko net 80 proc. visų į šalį atvykstančių svečių. 1337 m. pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti Trakai užima reikšmingą vietą  Lietuvos istorijoje kaip antroji šalies sostinė, kur buvo šalies vadovų rezidencija.

Rajone gyvena apie 36 tūkst. žmonių, įsikūrę Trakų, Lentvario bei Rūdiškių miestai, Aukštadvario ir Onuškio miesteliai.

Trakų senamiestis yra saugomas valstybės. Rajone veikia Trakų istorinis nacionalinis parkas, Aukštadvario ir Neries regioniniai parkai ir Lentvario bei Užutrakio valstybiniai buvusių dvarų parkai, septyni draustiniai, yra penki gamtos paminklai. 2008-aisiais Trakams suteiktas kurortinės teritorijos statusas, suteikiantis turistams didesnę sveikatingumo, aktyvaus bei kultūrinio laisvalaikio įvairovę nepriklausomai nuo sezono.

Lankytinos vietos ir įdomybės

Trakų pasididžiavimas – ežerai ir pilis, tačiau miesto svečiai kviečiami ne tik aplankyti Trakų istorijos muziejaus ekspoziciją ar pilyje organizuojamus renginius, viduramžių šventes, bet ir likti ilgiau bei pasimėgauti sveikatingumo ar aktyvaus laisvalaikio galimybėmis. Trakų salos pilį galite stebėti tiesiogiai čia >>> 

Miestas gali būti įdomus ir besidomintiems religijos istorija. XV a. pradžioje Vytauto Didžiojo įsteigtoje Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje esantis Trakų Dievo Motinos paveikslas garsėja stebuklais. Restauruotoje Dominikonų vienuolyno koplyčioje veikia sakralinio meno ekspozicija. Per Trakus driekiasi piligrimų kelias.

Norintiems geriau pažinti kultūrinį paveldą rengiamos įvairios pažintinės ir edukacinės ekskursijos bei programos. Sporto gerbėjus gali sudominti Irklavimo muziejus.

Nuo viduramžių rajone gyvena karaimai, dabar jų bendruomenę sudaro apie 60 narių, veikia maldos namai – kenesa, unikali karaimų etnografinė paroda, išskirtinė ir šios tautos medinė architektūra su trim langais į gatvę. Su Trakais asocijuojamas ir karaimų patiekalas – kibinai, kurių pasiūla mieste itin gausi, tad neparagauti būtų nuodėmė.

Užsienio turistus rajonas stebina ir žavi autentiška gamta. Pasivaikščiojimai pakrante mėgstami ir vietos turistų, kurie atvyksta dienai ar kelioms.

Mėgstantys aktyvesnį laisvalaikį gali rinktis pasiplaukiojimus valtimis, garlaiviu, jachtomis, maudynes ežere, žūklę, išbandyti dviračių takus. Turintys daugiau laiko ir norintys pažinti apylinkes turi puikią progą pasigrožėti įspūdingais peizažais ir aplankyti istorines vietas – Senuosius Trakus, kuriuose gimė Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas, grafui Juozapui  Tiškevičiui priklausiusį Užutrakio dvaro pastatų ansamblį ir puikiu žirgynu garsėjusį Lentvario dvarą. Abiejų dvarų parkus projektavo prancūzų kraštovaizdžio architektas ir biologas E.F.Andre.

Išskirtinė vieta ir Angelų kalva, ant kurios nuolat auga ąžuolinių angelų skulptūrų kolekcija. Netoli įsikūrę Rūdiškių ir Paluknio aerodromai ieškantiems neišdildomų įspūdžių gali pasiūlyti pažvelgti į Trakus iš paukščio skrydžio.

Apgyvendinimas Trakuose ir Trakų rajone

Kokybišką poilsį ir įvairias verslo, laisvalaikio turizmo, sveikatingumo paslaugas ir pramogas siūlo specializuoti centrai, kaimo turizmo sodybos.

Kurortinė vietovė puikiai pritaikyta tiek verslo susitikimams ir konferencijoms, tiek pavieniams turistams, romantiškam poilsiui nusiteikusioms poroms bei šeimos laisvalaikiui.

Trakuose veikia beveik 10 viešbučių, po keletą svečių namų bei kempingų ir stovyklaviečių, kelios dešimtys kambarių nuomos paslaugas teikiančių vietų privačiame sektoriuje. Gamtos apsupty rajone įsikūrę apie 20 kaimo turizmo sodybų.

Atstumai nuo Trakų

  • Vilnius – 26 km.
  • Kaunas – 83 km.
  • Klaipėda – 293 km.

Video (Trakai)

Žemėlapis (Trakai)

X