Atostogų paieška

Bistrampolio dvaras

Bistrampolio dvaras - 1

Atnaujinta: 2021 m. gruodžio mėn. 08 d.

BISTRAMPOLIO DVARAS

Bistrampolio dvaras – tai Šiaurės Lietuvos reikšmingas objektas, nuo XV a. įsikūręs Kučiuose, netoli Panevėžio. Trys generolai, gyvenę šiame dvare, Borodino kautynėse kovėsi rusų pusėje. Lietuviškos šaknys, sietinos su Bistrampolio dvaru, prasidėjo tuomet, kai Karaliaus Vladislovo IV dvariškis Jonas Kazimieras Bistramas apsigyveno šiame dvare. Vienas Bistramų giminės atstovas, gyvenęs šiame dvare yra garsusis lenkų rašytojas, Nobelio premijos laureatas Henrikas Senkevičius, parašęs istorinę trilogiją „Tvanas“ bei „Ugnimi ir kalaviju“. Taigi, dvaras svarbus tiek lenkų, tiek lietuvių, tiek rusų kultūrai.

Lietuviai (Bistramai) karaliavo dvare iki pat 1940 m. Tada dvaras tapo nacionalizuotas ir po kiek laiko apleistas pradėjo nykti. Vėliau Bistrampolio dvaras buvo atkurtas – 2010 m. – 2011 m. buvo įgyvendinamas paskutinis restauracijos projektas, finansuojamas ES struktūrinių fondų paramos lėšomis, tai yra vežiminės pastato dalies atnaujinimas ir pritaikymas viešbučiui. Būtent atrestauravus šį dvarui priklausantį kompleksą, čia įkurtas viešbutis.

Bistrampolio dvaras šiandien

Šiai dienai yra išlikę klasicistinio architektūros stiliaus didingi 1850 m. pastati rūmai. Ant fasado galima išvysti keturias kolonas su portiku, kurios mena senąją architekūrą. Taip pat, stovi ir šiek tiek pakitę, bet nuo pat 1820 m. gyvuojantys kiti Bistrampolio dvaro ansamblio pastatai. Šiandien šiame neo-klasicistinio stiliaus kultūros paveldo objekte yra įkurtas jaukus trijų žvaigždučių viešbutis, kuriame apsistoję galėsite nusikelti tiesiai į praeitį ir pajusti dvarvietės gyvenimo kasdienybę. Įspūdį sustiprins autentiškas kambarių dizainas. Tačiau neapsigaukite senovine dvarvietės stilistika – poilsis bus tikrai labai patogus, kadangi visi kambariai pritaikyti lankytojų poreikiams: rasite televizorių, darbo stalą, dušą, plaukų džiovintuvą, higienos reikmenis, šaldytuvą ir nemokamą veikiantį bevielį internetą.

Pramogos Bistrampolio dvare

Dvaro aplinka ypatingai išpuoselėta. Aplink pagrindinius rūmus yra didelis, nuo pat XIX a. pradžios žaliuojantis parkas kartu su trejais tvenkiniais. Žalia veja, parkas, žirgynas, teniso kortai, krepšinio ir futbolo aikštelės, SPA kompleksas suteiks prabangos jausmą, galėsite atsipalaiduoti ir pasijusti tikrais bajorais. Apsilankymas patiks ir mažiems, ir dideliems, kadangi čia turėsite progą pamaitinti mieluosius dvaro gyventojus – elnius Danielius. Taip pat, dvare galimos tokios pramogos kaip žaidimų nuoma, alaus degustacija, žvejyba.

Ekskursijos

Be šių smagių šiandienos pramogų, nepamirškite, jog Bistrampolio dvaras turi įdomią savo istoriją, kurią sužinosite leisdamiesi į ekskursiją po visą dvaro kompleksą. Ekskursijų kaina vyrauja nuo 2 eurų iki 4 eurų asmeniui, priklausomai nuo to, ar norite ekskursijos metu turėti gidą, ar ne.

Restoranas dvare

Koks apsilankymas dvare be tikros bajoriškos virtuvės? Dvaro ištaigingas restoranas pasiruošęs jums pateikti gardžius pusryčius, pietus ir vakarienę. Patiekalai taip pat autentiški, gaminti pagal senus lietuviškus receptus.

Vestuvės ir kitos šventės Bistrampolio dvare

Dėl savo ištaigingų patalpų, sutvarkytos aplinkos ir siūlomų pramogų dvaras yra itin mėgiama švenčių vieta. Bistrampolio dvaras talpina iki 250 žmonių, kuriais rūpinasi profesionalus personalas, suplanuodamas kiekvieną šventės akimirką pagal jūsų norus. Erdvės ypatingai tinkamos fotosesijoms, tiek dvaro menės, tiek parkas ir žirgynas suteiks jūsų vestuvių ar kitos šventes nuotraukoms prabangų ir pasakišką vaizdą. Parko rotonda ir koplytėlė gali puikiai pasitarnauti kaip vestuvių ceremonijos vieta.

Salių, patalpų nuomos kaina prasideda nuo 60 – 800 eurų. Viso dvaro nuoma nuo 4500 eurų.

Konferencijos

Bistrampolio dvare, dėka patogių, erdvių patalpų, yra organizuojamos konferencijos. Salės talpina nuo 16 iki 400 žmonių, priklausomai nuo pasirinktos patalpos. Dvare siūlomi konferencijų organizavimo paketai, kuriuos galima užsakyti dalyvaujant nemažiau 10-čiai žmonių:

  • 4 valandų pusės dienos paketas, kurį užsisakant gausite konferencinę salę, įrangą, pusryčius (kava, arbata, stalo vanduo, pyragaitis, vieno kąsnio sumuštinukai) – kaina 15 Eur / asmeniui

  • 8 valandų dienos paketas, kurį užsisakant gausite konferencinę salę, įrangą, pusryčius (kava, arbata, stalo vanduo, pyragaitis) bei verslo pietus ir popietinį komplektą (kava, stalo vanduo, pyragaitis) – kaina 25 Eur / asmeniui.

  • Paros paketas, kurį užsisakant gausite konferencinę salę, įrangą, rytinę kavą, verslo pietus, popietinį komplektą, vakarienę (salotos, karštas patiekalas, stalo vanduo su citrina, vyno taurė), nakvynę viešbutyje bei kitos dienos švedišką pusryčių stalą – kaina 69 Eur / asmeniui

  • Dviejų dienų paketas, kurį užsisakant gausite konferencinę salą, įrangą, verslo pietus, popietinį komplektą, vakarienę, nakvynę viešbutyje, švedišką pusryčių stalą ir atitinkamai, tuos pačius pasiūlymus sekančią dieną – kaina 89 Eur / asmeniui.

Mini SPA

Bistrampolio dvaras, čia atvykstantiems lankytojams, kurie rezervuojasi kambarius internetu, gauna dovaną – nemokamą valandos laiko trukmės apsilankymą SPA zonoje. Saunoje, sukūrinėje vonioje ir atpalaiduojančiuose krėsluose galima apsilankyti sekmadieniais – ketvirtadieniais.

Bistrampolio dvaro renginiai

Festivalis

Žymiausias tradicinis čia vykstantis renginys yra Bistrampolio festivalis. Jo metu dvare svečiuojasi ne tik Lietuvos garsieji menininkai, atlikėjai, bet taip pat atvykėliai ir iš Amerikos, Prancūzijos, Norvegijos, Islandijos, Vokietijos, Ispanijos, Australijos, JAV ar kitų šalių. 18 kartų vykęs festivalis kasmet pasitinka 2000-3000 klausytojų. Renginio metu po atviru dangumi rodomi kino filmai, dvaro aerodrome skamba gyva lietuviška muzika, knygų, filmų pristatymai iš pirmų autorių lūpų.

Bistrampolio diena

2020 m. tai buvo jau trečią kartą iš eilės rengiama šventė paskutinio vasaros mėnesio pirmąją dieną. Paskutinės šventės metu buvo paminėtas 1863 m. sukilimas bei atidarytas naujasis Bistrmpolio dvaro skulptūrų parkas, kurioje lankytojus džiugina 19 skulptoriaus Vlado Kančiausko kūrinių. Taip pat, tradiciškai vyksta žirgų konkūro varžybos ir atkuriama sukilėlių stovyklavietė.

Rekvizitai

Adresas

Bistrampolio g. 1, Kučių k.

Telefonai

+370 45 454035

El. paštas

hotel@bistrampolis.lt

Tinklalapis

bistrampolis.lt

Kontaktai, informacija

Adresas
Bistrampolio g.1, Kučių kaimas, Panevėžio rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 685 66151
El. paštas
info@bistrampolis.lt
Tinklalapis
https://www.bistrampolis.lt
X