Atostogų paieška

Čepkelių raistas - pažintinis mokomasis gamtinis takas

Čepkelių raistas - pažintinis mokomasis gamtinis takas - 1

Atnaujinta: 2022 m. kovo mėn. 09 d.

Čepkelių pažintinis takas. Su pelke lankytojai gali susipažinti žygiuodami pusantro kilometro ilgio mokomuoju taku. Jis įrengtas 5 kilometrų atstumu nuo Marcinkonių kaimo. Tai takas vedantis per pelkę ir apypelkį. Žygiuodami taku lankytojai susipažįsta su miško ir pelkės augmenija, gyvūnų rūšimis. Tai puikus būdas bent iš šalies pamatyti vieną įspūdingiausių gamtinių rezervatų šalyje.

Gamtiniame take įrengtas apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria vaizdas į miškingas salas, akimis neaprėpiamus pelkynų plotus. Takas pritaikytas ir neįgaliesiems. Nuo pat stovėjimo aikštelės iki pat bokštelio nutiestas medinis takas.

Žygiui geriausia skirti bent pusdienį ir pradėti jį Marcinkonyse, nuo kurių iki gamtinio tako pradžios apie 4 kilometrai pėsčiomis. Palikus automobilį miestelyje, iki tako reikės šiek tiek paėjėti, tačiau autentiški Dzūkijos ir jos gamtos vaizdai nepaliks abejingų. Visas žygio Marcinkonys – Čepkelių gamtinis takas – Marcinkonys ilgis apie 10 kilometrų.

APSILANKYMAMS ČEPKELIŲ GAMTINIO REZERVATO TERITORIJOJE PRIVALOMA GAUTI LEIDIMĄ.

  • Užsisakyti eksursiją su gido palyda galima Marcinkonių lankytojų centre – Miškininkų g. 61, Marcinkonys. Telefonas +370 672 46388
  • Gauti leidimą savarankiškai lankytis rezervate ir gamtiniame take galima Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre Merkinėje – Vilniaus g. 3, Merkinė. Telefonas +370 310 44641

Čepkelių raisto lankymo taisykles ir naujausią informaciją apie lankymasi rezervate rasite gamtinio rezervato interneto svetainėje.

Kontaktai, informacija

Adresas
Marcinkonių sen., Varėnos rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 672 46388
X