Atostogų paieška

Ekskursijos po energetiškai stiprias vietas

Ekskursijos po energetiškai stiprias vietas - 1

Atnaujinta: 2021 m. balandžio mėn. 23 d.

Jos tikslas ne tik aktyviai pajudėti, sužinoti, pasigrožėti ir pamatyti šias vietas, bet ir pabūti skirtingo stipraus žemės veikimo vietovėse, pasiekti vidinį nusiraminimą, pašalinti stresą, įtampą, kokybiškai pailsėti gamtoje. Meditacija ant Verpeto kalno, prie žynio akmens, alkoje, prie galingų ąžuolų, priesaikos pušies, stebuklingo ąžuolo, keturių kamienų eglės – tai  ypatingas  akmenų,  medžių ir  Žemės energijos poveikis. Tai įsiklausymas į savo kūną, gal būt ženklų ir žinojimo gavimas.

Gyvojo vandens šaltiniai

Mes  turime ypatingą gyvąjį šaltinių vandenį, nuo jo viskas prasideda. Išvyka pradedame prisiliesdami prie gyvybės pradžios, versmės, šaltinio. Tai itin jautrus prisilietimas prie žemės, žolės,vandens.

Sodyboje yra iš medžių, ypatingų akmenų , kadugių, žemės ir ženklų sukurtas, pavaizduotas pasaulio rėdos ratas, sveikatos pėda, kuriuose galima pamedituoti, pasisemti išminties ir sveikatos.

Mes visi stengiamės suprasti, kaip šis pasaulis surėdytas, kokie veiksniai lemia gyvybės atsiradimą, klestėjimą, nykimą. Visi mokomės , siekiame gyvenimo sėkmės , tai darome bemaž visą gyvenimą. Mokomės iš Tėvų , Mokytojų, Išminčių,  Gamtos knygų, stengiamės svarbiausias žinias užtikrintai perduoti savo vaikams, anūkams, ainiams. Ne visos žinios ir gebėjimai vienodai svarbūs. Yra  ypatingai svarbių žinių apie mūsų ir šio pasaulio veikimą, apie sėkmingą gyvybės egzistavimą, yra dėsniai, kurių pažeisti nevalia, nes jie sukels ne tik mūsų asmeninę , bet ir visos visuomenės išsigimimą o po to ir žūtį. Kaip medis turi šaknis (priežastys), kamieną (ant ko viskas laikosi), šakas ir šakeles, viršūnę (kur link krypsta) ir lapus bei žiedus( kaip gyvuoja ir dauginasi) taip ir mūsų mokėjimai, žinojimai skirtingos svarbos. Kiekvienas matome daugybę gyvybės judėjimo ratų. Stengiamės suprasti, kas priverčia galaktikas, Saulę ir planetas suktis, kas įsuką gyvybės metų ratą, kaip pulsuoja sukasi medžio,  žmogaus ar kitų gyvūnų gyvenimo ratai, kas čia svarbiausia, kokios priežastys ir pasekmės?

Keturių kamienų eglės sukurys

Vieta, kur miško augmenija ir gyvūnai aiškiai parodo žemės poveikio svarbą jų augimui , vešėjimui , sveikatai, pirmiausia ir geriausiai tai parodo eglės. Kaip taisyklė eglė turi tik vieną viršūnę, o čia auga keturių viršūnių eglė ir apie šį sūkurį  auga dar net septynios dvikamienės eglės, čia mėgstama miško gyvūnų nakvynės vieta ,rodančia ypatingą Žemės gyvybinę energiją, kurioje verta pabūti ilgai, ji yra prie pat sodybos. Iki jos tik 100 m

Didžioji pušis

Stiprybės, ištvermės vieta. Tai virš 200 metų turinti pušis, taip pat apipinta legendomis ir prietarais. Nors ji auga sankryžoje,  šalia kelio  yra sveika ir gyvybinga, rodanti savo ir vietovės stiprybę, gyvybingumą šimtus metų.. Esą ją apglėbus, prigludus, užmezgus su ja ryšį, tikri ir nuoširdūs norai, priesaikos, palinkėjimai išsipildys. Tai susitikimų vieta. Tai mėgstama ir dažnai lankoma sutuoktinių, sužadėtinių, draugų susitikimų vieta. Esą čia Tadas Blinda ir jo vyrai davę priesaiką („Tadas Blinda“ filmas). Iki jos 0,4 km

Stebūklingas ąžuolas 

Tai nuostabus  ne tik šio ąžuolo, bet ir visos vietovės veikimas. Galingas ąžuolas apie (400- 500) metų, augantis aukščiausioje Alantos miško vietoje Skritakalnyje, stebuklingai suaugusiais galingais  gyvais kamienais. Aplink šį galiūną , kurio apimtis beveik keturi metrai yra net keli energetiniai ratai- sūkuriai, o toks ąžuolas mūsų senoliams yra Šventas, po juo vykdavo ir dabar vyksta iniciacijos apeigos. Čia yra dar keletas įdomių vietų, trijų pušų savotiškas suaugimas, kiti ąžuolai galiūnai. Iki jo  1.3 km.

Verpeto kalnas

Vienas įspūdingiausių Aukštaitijos, Lietuvos kalnų! Tai ramybės, pusiausvyros vieta. Svarbi senovės tikėjimų, apeigų, nusiraminimo ir poilsio vieta     
Aukščiausia apylinkės vieta, apie 50 metrų aukščio galingas mišku neapaugęs kalnas, nuo kurio į visas puses atsiveria nuostabūs Aukštaitijos kraštovaizdžiai, tarsi visa Lietuva ant delno. Jis apipintas legendomis, kurios sako , kad šis kalnas turi ypatingą energetiką, ypatingą poveiki žmogaus nuotaikai, o tai labai svarbu sveikatai. Aukštai ant jo šlaitų  įvairiose pusėse veržiasi trys šaltiniai, viršūnėje yra akmenys, prie kurių senovėje eidavo ieškoti sveikatos. Nuo jo matosi iki 20 km. apžvalga į visas puses,  Molėtų observatorijos bokštai ir kt.

Puiki kūno ir dvasios, vidinio nusiraminimo vieta netgi sudėtingais žmogaus gyvenimo periodais, puiki meditacijos vieta prieš priimant lemtingus sprendimus; nuostabi poilsio vieta, mėgstama ir pastoviai lankoma.Tai metinių kalendorinių ir apeiginių švenčių vieta. IKI ŠIO KALNO 3 km.

VALIULIO AKMUO

ŽYNIO,  AIŠKIAREGIO  paslaptinga ir galinga energetinė vieta. Baltų tikėjimo apeiginis žynių akmuo su seniausiais ženklais. Tai Alkavietė su  buvusia ŠVENTĄJA GIRIA.

Tai per stebuklą išlikusi beveik visiškai nepaliesta šiuolaikinio žmogaus, dar išlikusiais kelių šimtų metų senumo ąžuolais ir kitais akmenimis, didžiuliu šaltiniu  (apie1ha) ant aukšto kalno. Daug amžių mūsų protėviams Šventa vieta. Visais laikais valstybės saugomas paminklas. Ant jo yra unikalūs iškalti  gal būt seniausi lietuviški ženklai. Lietuviško rašto pavyzdys? Gal būt mūsų protėviai norėjo perduoti esminę žinią, labai svarbią informaciją mums – ainiams. Ką galėtų reikšti paslaptingi ženklai?

Spėjamas ženklų atsiradimo laikas – prieš 1100 ar 700 metų. Tai ne šiaip sau eilinė vieta? Tokių vietų  ne tik Lietuvoje, netgi visoje Europoje labai reta. Tai ypatingo veikimo gamtinė vieta? Šioje vietovėje net augmenija yra kitokia – medžiai nepaprastai tiesūs ir aukšti, pavasarį žolė sužaliuoja dviem- trim savaitėm  anksčiau negu greta esančiuose plotuose. Daugelis medžių ant kalno nudeginti perkūno. Didžiulis šaltinis ant aukšto kalno.

Apie šį akmenį pasakoja kelios legendos. Ypatingi pojūčiai,  keistoka savijauta,  nuojautos  ir vidiniai išgyvenimai rodo esant šią vietovę iš tikrųjų KITOKIĄ. Tai  mįslinga vieta. Galbūt  labai stipraus ŽEMĖS ir KOSMOSO ryšio vieta, žemės magnetinio lauko anomalija dėl žemės plutos tektoninio lūžio (Polocko lūžio), kuris eina visai šalia per Alantos apylinkes, beveik tiesiai ant jo teka Virintos upė  ir galingų požeminio vandens srautų, kurie išsiveržia ant aukšto kalno? Kaip tai mus veikia? Kodėl būtent čia šventvietė, šventa giria?

Kad ši vieta išskirtinė – akivaizdu, ir kad ji veikia žmogų ir kitą gamtinę aplinką taip pat akivaizdu,  bet kaip ? Gal būt čia reikėtų eiti nusiraminus , geros nuotaikos ir tam nusiteikus? Norint  save gyliau  pažinti? Gal būt ši vieta  viską sustiprina  pojūčius, kūno jautrumą, aštrina minčių tikslumą, intuiciją? Atveria aiškiaregystės akimirkas? Apie tai tiesiogiai kalba, pataria legendos.

Šalia jo yra  Svobiškėlio piliakalnis,  gal  būt  buvusi žynių ir vaidilų gyvenama vieta, ir  prie pat Glasmyno ežeras. Iki šio akmens  2 km.
Išvykos – ekskursijos trukmė (5 – 7) val. 

Kontaktai, informacija

Artimiausias vandens telkinys
Upė Virinta
Adresas
Pavirinčių k., Molėtų rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 682 36775
El. paštas
laivys@gmail.com
Tinklalapis
http://www.laivys.puslapiai.lt
Dirbame
visus metus

Daugiau informacijos apie – Felikso Laivio sodyba prie šaltiniuotų tvenkinių, Virintos upės, prie Alantos »