Atostogų paieška

Ilzenbergo dvaras – ekskursijos, renginiai, poilsis, laisvalaikis

Ilzenbergo dvaras – ekskursijos, renginiai, poilsis, laisvalaikis - 1

Atnaujinta: 2021 m. spalio mėn. 11 d.

ILZENBERGO DVARAS

Ilzenbergo dvaras – legendomis apipinta, daugiau kaip 500 metų lankytojus traukianti 17,5 ha vieta, kurią nesunkiai galima rasti Rokiškių rajone, Ilzenbergo kaime. 1515 m. bajoras Berntas fon Kersenbrokas įkūrė dvarą, kurį pavadino vokiškos kilmės pavadinimu „Ilsen berg“, reiškiančiu Ilzės kalną. Ant kalno stovintis dvaras buvo kliudomas ilgų karų, atvykėliai bajorai iš svetur tapdavo jo naujais savininkais, kol galiausiai XIX a. dvarą nusipirko vokiečių kilmės inžinierius ir jį perstatė. Prabėgus trims dešimtims metų LDK bajoras E. Dimša, tapęs savininku užbaigė vokiečių karaliavimą dvare, tačiau inžinieriaus perstatyti rūmai išliko nepakitę iki šių dienų.

Šiandien pilnai atkurtas dvaras, vienintelis toks Baltijos šalyse, savo lankytojus nukelia į istoriją ir supažindina su žemdirbystės tradicijomis: čia sutiksite laisvai besiganančius galvijus bei paukščius, pamatysite sėjomaina apsodinamus laukus ir pajusite verdantį bendruomenės gyvenimą. Klasicizmo stiliaus rūmai gali pasigirti įspūdingais dekoro elementais, marmurinėmis mozaikomis bei elegantišku interjeru. Ilzenbergo dvaro pasivaikščiojimo takai apsupti ežerais bei gyvūnais, įrašytais į Raudonąją knygą. Tai ne tik puiki šeimos savaitgalio pramoga, bet ir romantiška pasimatymų vieta. Pasak legendų, dvare esanti meilės sala ir į ją vedantis tiltas yra stebuklingi – čia ištarti meilės žodžiai neišblėsta visą gyvenimą.

PRAMOGOS ILZENBERGO DVARE

Ekskursijos dvare

Dvare vykdomos įvairios grupinės ekskursijos visus metus, kiekvieną dieną. Kiekvienas čia atvykęs ras jam įdomios veiklos. Svarbu tik nepamiršti užsisakyti ekskursiją ne vėliau nei likus 3 dienoms iki norimos datos. Ilzenbergo dvare ekskursijos vykdomos 10 – ies žmonių ir didesnei kompanijai. Tais atvejais, kai atvyksta mažiau žmonių – taikomas minimalus ekskursijos mokestis.

Ekskursijų metu gidas papasakos dvare gyvenusių dvarininkų gyvenimą. Išgirsite legendas, mitus, kurie supa dvarą jau 500 metų ir suteikia jam meilės, harmonijos ir prabangos atmosferą. Vaikštinėjant išvysite autentiškumu dvelkiančius atkurtus statinius, kurie buvo nepakeičiami verčiantis žemdirbyste, skulptūrų parką, kalvystės meno dirbinius ir tokius garsius gamtos paminklus kaip šimtametis ąžuolas. 

Dvare galite rengti įvairias šventes, gimtadienius, krikštynas, užsisakyti ekskursijas ir netgi pernakvoti autentiškame amatų name, talpinančiame iki 12 žmonių. Šventę sutiksite kaip tikri dvariškiai, pajusite bajorišką gyvenimą iš arti.

Keletas populiariausių ekskursijų:

 • Dvariška ekskursija po rūmus ir jų dvarą

Programos metu aplankysite XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus, kurie nustebins savo skliautiniais rūsiais. Šios ekskursijos metu susipažinsite su skirtingų laikotarpių dvaro virtuvės patiekalais, o įspūdį sustiprins elegantiška valgomojo aplinka, puošta marmurine mozaika, medžio dekoru, auksinėmis lubų detalėmis bei „venecijietišku“ glaistu dengtomis sienomis.

Trukmė: 2 val.

Ekskursijos kaina:   

 • vaikams iki 6 metų – nemokamai;
 • Asmenims nuo 17 metų – 10 eurų;
 • Asmenims su nuolaida – 8 eurai.
 • Minimalus mokestis – 100 eurų.

Pradžia: šalia Kavinės – krautuvėlės, esančios Ilzenbergo dvaro parkavimo aikštelėje.

 • Ekskursija Rūmai „Meilė. Harmonija. Dvariškumas“

Literatūros bei istorijos gerbėjai, sukluskite! Programos metu, be elegantiško ir prabanga alsuojančio dvaro bei jo aplinkos taip pat aplankysite veikiančia prof. Vytauto Landsbergio biblioteką. Dvarai nuo seno buvo laikomi kultūros, švietimo centrais, todėl ši biblioteka skirta puoselėti Lietuvos regionų istoriją. Šiai vietai suteiktas Lietuvos valstybės šimtmečio vardas, kadangi čia kaupiamos ryškiausių šimtmečio asmenybių parašytos bei surinktos knygos. 

Trukmė: 40 min.

Šios ekskursijos kaina:

 • vaikams iki 6 metų – nemokamai;
 • Asmenims nuo 17 metų – 5 eurai;
 • Asmenims su nuolaida – 5 eurai.
 • Minimalus mokestis – 50 eurų.

Pradžia: pagrindinis Ilzenbergo dvaro rūmų iėjimas

 • Naktinis žygis „Po šikšnosparnių karalystę“

Naktinio žygio metu keliausite gražiausiais medžių apsuptais takais, išgirsite naktinius paukščius ir klausydamiesi gido legendomis apipintų istorijų skanausite autentišką arbatėlę iš dvare augančių žolelių bei užsisaldinsite dvaro saldumynais, kuriuos skanaudavo patys dvariškiai. Žygis Ilzenbergo dvare apylinkėse organizuojamas liepos – rugsėjo mėnesiais, penktadienio vakarais, esant tinkamoms oro sąlygoms. Ekskursijos pradžia saulėlydžio metu, todėl tikslus laikas yra derinamas užsakymo metu.

Trukmė: 2 val.

Kaina:

 • vaikams iki 6 metų – nemokamai;
 • Asmeniui 15 eurų;
 • Minimalus mokestis – 225 eurai.

Pradžia: šalia Kavinės – krautuvėlės, esančios Ilzenbergo dvaro parkavimo aikštelėje

 • Edukacija „Užkoduota kelionė po Ilzenbergo dvaro parką“

Šios ekskursijos metu pasijausite lyg detektyviniame istoriniame filme. Interaktyvios edukacijos metu ieškodami slaptų kodų, atlikdami užduotis susipažinsite su dvaro bei čia esančių statinių istorija, susipažinsite su dvariškių gyvenimo būdu, be to, matysite šiuolaikinių menininkų skulptūras eidami angliško tipo takais, vedančiais pro parką.

Programa rekomenduojama šeimoms, šventėms – krikštynoms, gimtadieniams. Dalyviai gaus parko teritorijos žemėlapius, kurių pagalba per laiką turės rasti objektus su prie jų paslėptomis užduotimis. Užduotis išspręsti padės informacinės lentelės arba girdėtas gido pasakojimas. Surinkus teisingus atsakymus, QR kodo bei mobiliosios programėlės pagalba, dalyvis sužinos raktažodžius, kurie padės atrakinti paslaptingąją lobių skrynią. Pirmasis surinkęs visus raktažodžius laimės prizą, o išnarpliotą detektyvą vainikuos siurprizas – švediškos patrankos šūvis.

Trukmė: 2 val.

Kaina:

 • vaikams iki 6 metų – nemokamai;
 • Asmeniui iki 17 metų 6 eurai;
 • Asmeniui su nuolaida 5 eurai;
 • Minimalus mokestis – 60 eurų.

Pradžia: šalia Kavinės – krautuvėlės, esančios Ilzenbergo dvaro parkavimo aikštelėje

Koncertai, renginiai

Ilzenbergo dvare, po atviru dangumi, koncertus rengė grupė Rondo, Kąstytis Kerbedis, Martynas Levickis, Andrius Mamontovas bei kiti. Dūmuose ir griliuose kepančio valgio kvapas, gyva muzika į čia vykstančius kultūrinius renginius pritraukia net 2000 lankytojų ne tik iš Lietuvos.

Degustacijos

Gurmanai! Be ekskursijų galite rinktis degustacijas, kurių metu susipažinsite su įvairių laikotarpių virtuvėmis, pateksite į išpuoselėtą autentiškų kvapų ir skonių erdvę. Degustacijos, kaip ir ekskursijos, vykdomos 10 – ies žmonių ir didesnei kompanijai. Tais atvejais, kai atvyksta mažiau žmonių – taikomas minimalus ekskursijos mokestis. Nors degustacijos vyksta ištisus metus visomis dienomis, svarbu nepamiršti užsisakyti ne vėliau nei likus 3 dienoms iki norimos datos.

Tarp siūlomų patiekalų rasite įvairiausių rūšių sūrius, mėsą, užtepėles, sriubas, čia augančių žolynų arbatėles bei autentiškus desertus. 

Kainos asmeniui vyrauja nuo 6 iki 15 eurų, o minimalus mokestis nuo 100 iki 150 eurų, priklausomai nuo pasirinktos degustacijos.

Vynuogynas

Negali likti nepastebėtas ir Ilzenbergo dvaro vynuogynas. XIV a. Livonijos ordinas supažindino Baltijos šalis su vyndaryste. Šiuo amatu buvo užsiimta būtent Ilzenbergo dvare – čia pasodintas vynuogynas buvo tapęs žinomas visame pasaulyje – tai vienas šiauriausių vynuogynų. Šiandienai, dvaro savininkai, siekdami atkurti šį Ilzenbergo dvaro vyndarystės amatą, 2019 m. vynuogyną atkūrė - čia pasodinta 1200 vynmedžių. Atvykę galėsite pasigrožėti vynuogynu, suprasti šį amatą bei pasivaikščioti šalia esančiu apžvalginiu taku.

Dvariškasis kukurūzų labirintas

Vasaros sezono metu dvare veikia mažųjų svečių ir jų tėvų itin pamėgta pramoga - kukurūzų labirintas. Dideliame net 1,2 hektaro plote esantis labirintas veikti pradeda liepos mėnesį, kai kukurūzai pasiekia savo brandą ir veikia iki pat pirmųjų šalnų. Labirintas nėra itin sudėtingas, todėl išėjimą iš jo greičiau ar lėčiau ras visi lankytojai :) Pasivaikščiojimas labirintu kainuoja 2 Eur.

ILZENBERGO DVARO RESTORANAS

“Dvaro grill” restorano virtuvė skirgintų tautų, gyvenusių dvare, tradicijas: pradedant lietuviškais patiekalais ir baigiant vokinškomis dešrelėmis bei vietnamietiškomis sriubomis ar netgi restorano vizitine kortele - rūkytu kiaušiniu. Ilzenbergo dvaro restorane patiekalai gaminami iš vietoj auginamų dvaro produktų. Ūkyje auginamos vištos, žuvis keliaujanti ant restorano stalų užauginta ir pagauta vietiniame dvaro ežere, daržovės užaugę teritorijoje esančiuose šiltnamiuose.. „Dvaro grill“ virtuvėje , maisto gamybai naudojami du skirtingi griliai - kūrenamas anglimis bei dujinis, patiekalams suteikiantys rafinuotą skonį.  Ragaudami išpuoselėtų restoranos patiekalų ir grožėdamiesi nuostabia dvaro aplinka svečiai pasijaučia kaip tikri praėjusių amžių dvarininkai.

ILZENBERGO DVARO MAISTO PRODUKTAI

Ilzenbergo dvaro ūkyje išaugintus produktus ir iš jų pagamintą produkciją galima ir neatvykus į dvarą. Ilzenbergo dvaro prekiniu ženklu žymimus produktus, galima įsigyti ne tik dvaro oficialioje interneto svetainėje , bet ir įvairiose parduotuvėse ir turgavietėse Vilniuje, Kaune, Pavenėžyje, Klaipėdoje, Palangoje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Kėdainiuose bei Trakuose. 

Ilzenbergo dvare auginami ir gaminami šie produktai ir paruošta produkcija:

 • Šventiniai rinkiniai;
 • Šaldyti produktai;
 • Medus, arbatos, kiaušiniai, uogienės;
 • Konservuota produkcija (burokėliai, agurkai, rauginti kopūstai ir kt.);
 • Švieži duonos ir konditerijos gaminiai, šokoladas;
 • Natūralus pienas ir jo produktai;
 • Šviežia, harmoningai auginta mėsa ir marinuoti jos gaminiai;
 • Rūkyti mėsos gaminiai.

APSILANKYMO DVARE KAINOS IR DARBO LAIKAS

Ilzenbergo dvaro savininkai rūpestingai puoselėja dvaro aplinką, siekdami, kad lankytojas autentiškoje aplinkoje pasijustų tarsi nukeliavęs į praeitį ir susipažintų su legendomis apipinta mūsų istorija. Dėl šios priežasties įėjimas į dvarą kainuoja:

suaugusiems 7 EUR; 
senjorams, neįgaliesiems bei moksleiviams – 5 eurus, 
vaikams iki 6 metų – nemokamai.

Darbo laikas nuo Saulėtekio iki Saulėlydžio

ILZENBERGO DVARO REKVIZITAI

 • Ilzenbergo dvaras ir ūkis, VšĮ
 • Įmonės registracijos adresas: Žirmūnų g. 139, Vilniuje
 • Įmonėje dirba iki 10 darbuotojų
 • Įmonė įsteigta 2014 metais

Kontaktai, informacija

Adresas
Ilzenbergo k. 4, Juodupės sen., Rokiškio rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 696 44004
El. paštas
dvaras@ilzenbergas.lt
Tinklalapis
https://ilzenbergas.lt
Facebook
www.facebook.com/ilzenbergodvaras/