Atostogų paieška

Klaipėdos zoologijos sodas - MiniZoo

Klaipėdos zoologijos sodas - MiniZoo - 1

Atnaujinta: 2021 m. gruodžio mėn. 15 d.

Klaipėdos zoologijos sodas

Klaipėdos rajono zoologijos sodas, kitaip vadinamas „MiniZoo“, esantis apie 10 km. nuo Klaipėdos miesto traukia tiek apylinkių gyventojus, tiek lankytojus smagiai praleisti laiką.

Klaipėdos zoologijos sodo istorija

Klaipėdos zoologijos sodas įsikūręs netoli Klaipėdos. Šis visuomenės traukos objektas veiklą pradėjo 2001 metais, jo įkūrėjas - Edvardas Legeckas. Zoologijos sodo gyvavimo pradžioje jo šeimininkas Edvardas Legeckas gyvūnus išlaikė savo lėšomis, paramos sulaukdavo iš vietinių ūkininkų ir įvairių privačių įstaigų. Nors šiltuoju metų laiku lankytojų srautas būdavo nemažas, sezono metu surinktų pinigų neužtekdavo gyvūnų priežiūrai visiems metams. Pagalbą darbuose suteikdavo savanoriai, globos namų auklėtiniai, savaitgaliais buvo organizuojamos talkos, kuriose būdavo laukiami visi norintys padirbėti, padėti, prisidėti prie zoosodo gerovės.

Kadangi šio sodo veikla plėtėsi, daug dėmesio skiriant gyvūnų rūšių išsaugojimui, vykdant visuomenei naudingą veiklą, edukacines, pažintines programas, prisidedant prie Klaipėdos rajono turizmo vystymo, 2014 metais šiam sodui buvo suteiktas zoologijos sodo statusas, pavadinimas pakeistas į MiniZoo.

Klaipėdos zoologijos sodo gyventojai

2,5 ha ploto zoologijos sode gyvena apie 150 rūšių gyvūnų, iš jų nemažai yra tokių, kurios įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautines Raudonąsias knygas. Klaipėdos zoologijos sodo pasididžiavimas - retai sutinkami kituose Baltijos šalių zoologijos soduose baltieji tigrai.

Tikslus gyvūnų skaičius gali kisti, kadangi zoologijos sodo veikla plečiasi, gyvūnais mainomasi su kitais aplinkinių šalių zoologijos sodais, kartais jie šiam lietuviškam zoologijos sodui dovanojami, kartais gyvūnai yra perkami. Norima parodyti visuomenei įvairesnių, retesnių gyvūnų rūšių, kad sudominti daugiau gamtą mylinčių lankytojų, atkreipti dėmesį į jų išsaugojimą.

Gyvūnai ir paukščiai

Šiuo metu Klaipėdos MiniZoo gyvena apie 200 gyvūnų, yra skirtingų paukščių gyvenvietės. Suaugusiems ir vaikams nuotaiką visada pakelia bezdžionių šeimynos, bendraujančios su lankytojais, mieli meškėnai, vaikus džiugina maži paršiukai, pagarbą ir baimę kelia didingi liūtai, meškos, vilkai. Įdomu stebėti įvairių dydžių ožių bandą. Galima pamatyti plėšriąsias hienas, egzotiškas lamas ir kupranugarius, skirtingų rūšių lapes, pumas, lūšis ir daugybė kitų. Smagu, kad galima nusipirkti pašaro ir lesalo ir čia pat pavaišinti gyvūnus ar paukščius. Tik reikia atkreipti dėmesį į  draudžiamuosius užrašus, kokių gyvūnų ir kuo negalima šerti, būtinai laikytis taisyklių, kad gyvūnams nebūtų padaryta žalos.

Puikus ir prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas

Laiko praleidimas su šeima šiame zoologijos sode suteiks jums gražių akimirkų ir įsimintinų įspūdžių. Suaugusieji pamiršta kasdienius rūpesčius, o vaikai gali smagiai leisti laiką gryname ore, susipažindami su gyvūnais. Stebint gyvūnų ir sparnuočių elgesį, maitinimosi įpročius, tarpusavio santykius, plečiasi vaikų žinios ir supratimas apie tai, kaip reikia saugoti, prižiūrėti gyvūnus, kaip jais rūpintis, nepadarant žalos, koks pašaras kam tinka, o koks kenkia, kaip tie patys gyvūnai gyvena gamtoje, kuriose šalyse juos galima sutikti, kurie iš jų plėšrūnai, o kurie ne… Šios pirmosios žinios apie gamtą neretai vaikams tampa paskata dar daugiau apie tai domėtis, ieškoti informacijos, diskutuoti su draugais.

Klaipėdos zoologijos sodo darbo laikas ir kainos

Darbo laikas

Nuo balandžio 25 d. iki spalio 31 d. dirba kasdien nuo 10 – 20 val.

Nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 25 d. dirba tik savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 10 – 17 val.

Klaipėdos zoologijos sodo kainos

  • Suaugusiems – 10 €
  • Moksleiviams, studentams, senjorams – 7€
  • Vaikams nuo 3 iki 7 metų – 4 €

Atsiskaitymas banko kortelėmis negalimas.

Nemokamai įleidžiami:

  • Vaikai iki 3 metų;
  • 30 % ir mažesnio darbingumo neįgalieji;
  • Asmenys, lydintys ekskursijų grupes (ekskursijų vadovai, gidai, mokytojai) vienas asmuo – 15 žmonių įleidžiamas nemokamai.

Naujausią informaciją visada rasite zoosodo interneto svetainėje

Kaip rasti Klaipėdos zoologijos sodą ?

Adresas - Klaipėdos r., Jonušų k., Durpyno g. 52.  (10-as kilometras važiuojant automagistrale Klaipėda - Vilnius). Pavažiavus apie 10 km autostrada link Gargždų, prie skiriamojo zoologijos sodo ženklo pasukus į dešinę, lengvai pasieksite šį zoologijos sodą asfaltuotu keliu.

Kontaktai, informacija

Adresas
Durpyno g. 52, Jonušų k., Klaipėdos rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 673 64706
El. paštas
edvardas@zoosodas.com
Tinklalapis
https://zoosodas.com
X