Atostogų paieška

Raudondvario pilies dvaras

Raudondvario pilies dvaras - 1

Atnaujinta: 2023 m. spalio mėn. 10 d.

Raudondvario pilies dvaras – Lietuvos renesanso architektūros paminklas, pastatytas XVII amžiaus pradžioje. Dvaras stovi itin vaizdingoje vietoje, ant Nevėžio upės dešiniojo kranto, visai šalia vietos, kur susilieja dvi upės Nemunas ir Nevėžis. Dvaro teritorijoje, kuri užima 3,8 hektaro, stovi 6 pastatai: rūmai su bokštu, du tarnų gyvenamieji pastatai (oficinos), arklidės, oranžerija ir ledainė. Jie sudaro Raunondvario dvaro pastatų ansamblį. Įdomu, jog šalia esančios, dabar jau tankiai apgyendintos, gyvenvietės pavadinimas yra kilęs nuo dvaro mūrų spalvos.

Dvaras nuo Kauno nutolęs tik 9 kilometrus, todėl dvarvietė ir jos sodas yra itin pamėgtos kauniečių ir miesto svečių pasivaikščiojimo vietos.

RAUDONDVARIO DVARO ISTORIJA

Istoriniuose šaltiniuose Raudondvario dvaras pirmąjį kartą paminėtas 1615 metais. Sakoma, kad pamatus piliai padėti nurodžiusi Barbora Radvilaitė. Vėlesniais metais nuo 1652 metų iki 1819 metų dvaras pakeitė kelis šeimininkus, jis priklausė J. E. Kosakovskiui, J. Radvilai, Vorlovskiams, Zabieloms, kol 1819 metais atsidūrė Tiškevičių rankose, kai jie jį įsigijo iš Zabielų giminės. Tiškevičiai dvaro teritorijoje pastatė naujų pastatų – svirnus, oranžeriją, ir kt. Taip pat įrengė dvaro parką. Šiaurinės parko dalies kraštas susilieja su mišku, takai veda link Nevėžio kraštovaizdžio draustinio, Raudondvario medelyno. Parke auga veimutinės pušys, raudonieji klevai, kryminės liepos ir kiti augalai.

1831 metais per sukilimą dvaro rūmai apdegė, tad per nepilną dešimtetį iki 1840 metų Tiškevičiams teko juos atstatyti. Atstatant buvo įvykdyta ir dalinė rekonstrukcija, pastatyti papildomi mūriniai pastatai (oficinų antrieji aukštai, papildomos oficinos, arklidės ir kt.). Iki 1915 metų, dvarą valdant Tiškevičių šeimai, jis garsėjo kaip centrinė meno ir kultūros vieta. Jame buvo įrengta dailės galerija, biblioteka.

Prasidėjus pirmajam pasauliniam karui Raudondvario dvare buvo laikinai įsikūręs vokiečių Oberosto štabas. Vėliau, nuo 1927 metų, dvare veikė vaikų namai, kurie ten buvo penkioliką metų. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, besitraukdami vokiečiai sudegino rūmus ir oranžeriją. Atstatymo darbai prasidėjo tik po 15 metų – 1959 metais ir truko 14 metų, buvo baigti 1973. Pagal naują architektų projektą rūmų ansamblis buvo atstatytas, paryškinti kai kurie, renesanso laikus menantys, jo bruožai.

Nuo 1994 metų dvaro rūmuose įrengtos ekspozicijos grafų Tiškevičių ir kompozitoriaus Juozo Naujalio atminimui, o 2002 jo garbei atidarytas memorialinis muziejus. 2008 metais dvaro pastatų ansambliui suteiktas kultūros paminklo statusas.

RAUDONDVARIO DVARAS DABAR

Dvaro kompleksas buvo renovuotas įgyvendinant Europos sąjungos remiamus projektus. Projektai pradėti įgyvendinti, kai Raudondvario dvaro sodybą perėme Kauno rajono savivaldybė. Buvo atkurti želdynai ir gėlynai, sugrąžintos senosios rožių veislės. Šiuo metu dvaro pilyje vyksta civilinės santuokos ceremonijos Kauno rajono gyventojams, koncertai, įvairių valstybinių švenčių minėjimai. Kauno rajono verslo ir turizmo informacijos centras atidarytas buvusiose ledainės patalpose. Kitose patalpose įrengta 500 vietų teatro ir koncertų salė, restoranas. Atidaryta visos Lietuvos jauniesiems menininkams labai svarbi vieta, kurioje jie gali reziduoti – menų inkubatorius.

Dvaro parke vyksta įvairūs tradiciniai renginiai, švenčiama Valstybės – Mindaugo karūnavimo diena, minima Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji. Tačiau pati populiariausia ir nenutrūkstamu svečių srautu iš visos Lietuvos galinti pasigirti šventė, tai Kalėdų eglutės įžiebimo šventė ir visą Kalėdinį laikotarpį vykstantys renginiai, mugės. Komplekse taip pat nuolat vyksta koncertai, įvairios parodos, muzikos festivaliai, spektakliai, teatralizuoti renginiai.

Naujausią renginių sąrašą rasite oficialioje svetainėje

KALĖDOS DVARE

Kiekvienais metais visą gruodžio mėnesį Raudondvaris sulaukia svečių iš visos Lietuvos. Visą gruodžio mėnesį, vakarais, nepriklausomai nuo oro sąlygų, automobilių parkavimo aikštelės prie Raudondvario dvaro būna sausakimšos. Kalėdiniu laikotarpiu organizatoriai dvaro sodybos parke ir dvare sukuria tikrą pasakų pasaulį, kuriuo žavisi ir aikčioja ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Per Šv. Kalėdas ir naujuosius metus svečių laukia žinomų atlikėjų koncertai. Įvairūs atrakcionai ir karuselės nepalieka abejingų mažųjų lankytojų. Gruodžio mėnesį Raudondvaryje veikia, ko gero, populiariausia tuo metu čiuožykla po atviru dangumi visoje Kauno apskrityje. Pačiūžų entuziastai neprieštaraudami laukia eilėje, kad galėtų pačiuožinėti čiuožykloje, kuri įrengta tikrame pasakų miestelyje.

Dvaro cukrainėje ir Kalėdinėje mugėje lankytojai gali įsigyti ir paragauti rankų darbo saldumynų (saldainių, sausainių ir kt.), o ieškantys dovanų artimiesiems ir draugams gali įsigyti rankų darbo Kalėdinių suvenyrų ir puošmenų Kalėdiniam stalui.

EDUKACINĖS PROGRAMOS

Raudondvario dvare organizuojamos įvairios edukacinės programos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Edukacijų dalyviai gali mokytis kurti įvairias menines kompozicijas, gaminti laikrodžius, muilą, lipdyti dirbinius iš keramikos ir netgi susipažinti su tuo kas yra laimė ir pažinti jos savoką.

Visas edukacijų sąrašas:

 • Edukacinė programa meno kryptys
 • Saulės akmuo
 • Gintarinė laimės pasaga
 • Užgavėnių kaukių dirbtuvės
 • Keramikos dirbtuvės
 • Kietųjų kvepalų gamyba
 • Laikrodžių gamyba
 • Namų kvapukų gamyba
 • Magnetukų gamyba
 • Muilo gamyba
 • Piešimas ant stiklo - vėjo varpelių gamyba
 • Piešimas smėliu
 • Žemės atmintis
 • Žvakių gamyba
 • Kalėdinės dirbtuvės

Edukacijos nuolat atnaujinamos ir keičiamos, naujausią edukacijų sąrašą rasite čia, skiltyje EDUKACIJOS.

SALIŲ IR TERITORIJOS NUOMA RAUDONDVARIO DVARE

VŠĮ „Raudondvario dvaras“ teikia teritorijos nuomos paslaugas įvairiems renginiams. Tokias salių nuoma, rezidencijų nuoma, leidimai rengti įvairias šventes sodybos teritorijoje, renginių  vietos įrengimas vestuvinėms svitoms ir kitos. Leidimų šventėms kainos prasideda nuo 25 Eurų.

Kontaktai, informacija

Artimiausias vandens telkinys
Ant Nevėžio upės kranto (vanduo +5 ℃)
Adresas
Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 656 50755
El. paštas
raudondvariodvaras@gmail.com
Tinklalapis
http://www.raudondvariodvaras.lt