Sveikatingumo programa "Gamtos galios". Senoviniai sveikatos stiprinimo būdai. Masažai. Sveikatos dienos.

Patikima nuoma

Senoviniai sveikatos stiprinimo būdai

Kokybiškas poilsis –  natūralių ryšių atstatymas su mus supančia aplinka, gamta. Nors trumpam pagyvenimas pagal gamtos / ypač Saulės ir Žemės / ir savo įgimtus ritmus, savo tempą. Tuo pagrįsta ši programa, ji sudaryta iš dviejų dalių / išvykos ir pirties /. Tai trunka visą dieną arba visą savaitgalį.

Kaip gerai pailsėti, ilgai būti sveikam, žvaliam?

Atrodo, kad tai įgimta, normali būsena ir nereikia jokių specialių pastangų, Iš tikrųjų taip, jei gyvename taip, kaip liepia mūsų prigimtis, kaip liepia gamtos dėsniai. Užtektų tik žinoti ir laikytis.

Mes, po daugelio studijų ir ieškojimų atradome paprastą ir veiksmingą būdą , kaip pakankamai greitai pailsėti, pašalinti stresą, nuovargį ir maksimaliai naudingai pasisemti sveikatos bei energijos..Tai patikrinta praktiškai, viską, ko tik mums reikia, gauname iš Gamtos, tereikia mokėti naudotis jos dovanomis. Vienas iš streso, įtampų pašalinimo būdų - šoko metodas, ypatingai  greita pojūčių bei emocijų kaita.Mes priversti ištisai keistis, nuolat prisitaikyti prie įvairiausių gamtoje  vykstančių pasikeitimų, ne visada akivaizdžių, suprantamų. Sveikata mus lydi, kai mūsų kūnas ir dvasia sugeba derėti su Gamtos Galių kaita, pataiko į taktą.Tai daug svarbiau nei sveika mityba.

Visuomet reikia kažką atlikti, tik tam tikru laiku. To tiesiog reikalauja mūsų prigimtis, visi mūsų organai. Dirbdami, šiuolaikinės didelės įtampos ir atsakomybės sąlygomis, esame priversti tuos savo ritmus nuolat laužyti. Norint pailsėti, būtina leisti jiems atsistatyti, derėti su gamtos kaita. Nors kartą į savaitę?  

Pradedame nuo tempo sulėtinimo, nusiraminimo, savęs ir gamtos pajautimo. Susipažįstame su vietove, aplinka, sodyba.

Dienotvarkė


11-13 val. Kontrastinės procedūros kojoms, rankoms. Kvėpavimo pratimai, kintančio aktyvumo judėjimas, miško kvapų veikimas. Keturių kamienų eglė, Priesaikos pušis, Šventas ąžuolas. Pėsčiomis, ristele apie 2,5 km po mišką.
13 - 14 val. – pietūs [maistą turėti savo].
14 - 15 val. – kopimas į Verpeto kalną, apylinkių apžvalga, meditacija.
15 - 17 val. – paslaptingojo VALIULIO akmens lankymas, galingos energijos priėmimas, legendos, meditacija.
17 - 20 val. Pirtis. Vietinių žolynų garo ir vantų kvapų, vandens ir oro kontrastinių procedūrų įvairiapusis veikimas. Žaibiškas  Gamtos Galių smūgis žmogui.

Truputi apie programos esmę                           

Mūsų  kūnas žino, kas yra įgimta, ką teisėtai turi gauti, ir jo neapgausite. Reikėtų  pažinti ir suprasti savo prigimtį – tai gyvenimo būdas, kurį daug tūkstančių metų gyveno mūsų protėviai. Gamtoje  vyksta daugybė paslėptų poveikių. Reikėtų suprasti  mums svarbiausius gamtos ritmus ir jų  įtaką.Tik iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo labai paprasta.

Žemėje ir jos gamtoje nuolat, pastoviai vyksta pulsacijos: kaip širdies plakimas, kaip paros ritmas, kaip metų kaita, kaip gimimas ir mirtis, kaip augimas ir senėjimas ir t.t, o iš esmės tai nuolatinis įvairių rūšių  energijos virsmai, svyravimai.  Visata gyva tol , kol pulsuoja.  Žmogus, visa gyvybė neatskiriamai susijusi su visu mus supančiu pasauliu, irgi nuolatos pulsuoja, nuolatos prisitaiko, nors kiekvienas turime ir savo asmeninį tempą.

Svarbiausieji ritmai

Kvėpavimo ritmai, kadangi jie lemia apie 80% mūsų sveikatos: visų pirma – tai imuninės sistemos būklę ,čia daugybė kūno gyvenimo programų, keičiantis kvėpavimui, viskas keičiasi.

Judėjimo, Širdies ritmai
, jie lemia rezervus: tai širdies, kraujagyslių ir kraujospūdžio būklė, laikysena, sąnariai, visų organų darbingumas. Neįmanoma pailsėti nepavargus.

Šilumos, energijos apykaitos ritmai
, jie lemia mūsų jėgas, visą darbingumą, šie ritmai ypač laužomi, nes jie paslėpti, nematomi, neakivaizdūs. Jų atstatymui reikia skirti ypatingą dėmesį, ypač dažnai nemokame atiduoti energijos pertekliaus, jo tinkamai sunaudoti.

Emocijų kaitos, psichinės pusiausvyros ritmai ir gamtos galių pulsavimai, jų darna: tai bendra sveikatos  būklė, ji priklauso nuo šių ritmų derėjimo. Pervargimas, streso atvejai, išėjimas iš tokių būsenų.

Oras ir kvėpavimas.

Kadangi apie keturis penktadalius energijos ir sveikatos  gauname kvėpuodami plaučiais  ir oda, labai svarbu kokiu oru ir kaip tai darome?

Trumpai – svarbiausia jo švarumas ir jo kvapai. Miško, žolynų oras ir kvapai labai skiriasi nuo automobilio išmetamų dujų arba prakaito. Kintančio aktyvumo kvėpavimas miške ir pirtyje gali žaibiškai greitai pakeisti mūsų kūną.

Vanduo. Vėl koks ir kaip?    

Vanduo, virtęs garais kartu su vaistažolių aromatais pirtyje, jūsų kūną veikia ypatingai ir visai kitaip, nei kad vanduo, kai sušlampate batus. Kontrastai irgi gali veikti labai skirtingai; kai kojos prakaituoja, o rankos šąla  galite gauti ligą. Kaitindami ir vėsindami visą nuogą kūną pirtyje – sveikatą.

Pirtyje. Čia galime rasti ir iš naujo atrasti visus žmogui reikalingiausius gamtoje vykstančius energijų pokyčius bei virsmus. Čia akivaizdžiausios gamtos galių pulsacijos   bei virsmo pavyzdžiai. Galim stebėti įvairiausius, netgi unikalius žmogaus prisitaikymo prie aplinkos gebėjimus bei reikmes ir tuo naudotis.

Kaip tai galima padaryti?  Kaip tai padaryti pakankamai greitai?

Pakeisti aplinką  į kontrastuojančią aplinką, į mūms sveikesnę laukinę gamtinę aplinką, daug tūkstančių metų mūsų kūnui natūralesnę, priimtinesnę. Negalime to reikalavimo ištisai ignoruoti, nors kai kas to reikalavimo net negirdi arba nesupranta, o jis vistiek yra.

Pakeisti kvėpavimą , veiklos bei judėjimo pobūdį (suaktyvinti arba atpalaiduoti tai , ko negalime padaryti  darbo metu, ir tai padaryti tam tikru, jūsų ritmu). Tai kintančio tempo judėjimas, pasivaikščiojimas po mišką. Miško, žolynų, pirties aromatų įvairiapusis poveikis, pakeitus kvėpavimo aktyvumą.

Išsivalyti, treniruoti mūsų kūno šilumos – energijos apykaitos savireguliacija. Čia įvairaus  intensyvumo judėjimas ir pirtis beveik nepakeičiami, tai  puikus būdas rudens, žiemos, pavasario laikotarpiu  kompensuoti saulės šviesos /energijos / stygių. Galima atstatyti grožį, jėgas, sveikatą.Tai tūkstančius metų šiauresnių platumų  tautos daro pirtyje, tai ne maudynės, ne pasikaitinimas, tai visada daugiau..Tai persikeitimas, atsinaujinimas, išsipėrimas, išsiperėjimas, tai yra – tikroji Pirtis.

IŠVYKA

Kūno pasiruošimas pirčiai: aplinkos, specialūs kvėpavimo pratimai, judėjimo, emocijų pakeitimas, švelniausias  sportas. Tai malonus ir labai reikalingas aktyvus judėjimas pėsčiomis, trupas greitas bėgimas į kalnelius miško oro ir aromatų poveikis.Stiprių  energetinių vietų ir medžių lankymas ir jų poveikis. Kvėpavimo pratimai imuninei sistemai, grožiui, darbingumui atstatyti. Gerų emocijų ir nuotaikos kūryba. Išvyka po mišką. Magiškas akmenų ratas, Didžioji priesaikos  pušis, Stebuklingas ąžuolas, kopimas į aukščiausią apylinkės Verpeto kalną, ant kurio viršūnėje esančių akmenų  visais laikais žmonės eina ieškoti sveikatos ir nusiraminimo. Meditacija labai stiprioje energetinėje ir  šventoje vietoje prie Valiulio (žynio – aiškiaregio) akmens, buvusioje Šventoje girioje, alkoje prie  esančio šaltinio.

PIRTIS    

Kūno persikeitimas, susiderinimas. Jėgų, sveikatos, darbingumo atstatymas.  Labai stiprus ir greitas visų pagrindinių ir sveikatai svarbiausių gamtos Galių [Oro,Vandens, Ugnies, Žemės ]  virsmai, poveikis žmogui.  Šviesos, vandens kontrastinės procedūros , arbatų gėrimas, pirties procedūros. Vaistažolių ir vantų aromatų  poveikis pirties metu. Kontrastinės  procedūros kojoms ir rankoms, maudynės gyvajame šaltinio vandenyje, meditacija raminančioje akmenų  pėdoje, darnos rate. Taip įvyksta savųjų ritmų atstatymas.


Masažai

Klasikinis,  ir žolynų kvapų terapija visų masažų metu. Kiekvieno masažuotojo atliekamas masažas yra kitoks, jis priklauso nuo daug dalykų: masažuotojo rankų galių ir technikos, jo gebėjimo naudotis Gamtos galiomis bei dovanomis, ypač oro, jo aromatų ir kaip tie aromatai gaunami. Naudojamų medžiagų ir aliejų, aplinkos. Mes naudojame tik  iš vietinių žolynų, vaistažolių, medžių vantų garo būdu gautus kvapus, lengvai pašildytoje pirtelėje.

Masažu galima profilaktiškai palaikyti sveikatą, galima atstatyti sveikatą, galima gydytis, tinkami parinkus augalų kvapus. Masažas ir pirtis vienas kitą pastiprina ir efektas būna daugiau negu dvigubas.

Akupresūrinis-taškinis, mūsų odoje yra daugybė receptorių, kurie susieti visais mūsų organais. Tai ypatingi taškai, zonos, meridianai. Labai dažnai dėl mūsų darbo, nuovargio, įtampos , streso, netinkamo poilsio tie mūsų organai kenčia, juos atstovaujantys taškai tampa skausmingi, sutrinka energetinis organų aprūpinimas, gali prasidėti įvairiausi negalavimai, netgi ligos. Žinant ir mokant, masažu galima labai padėti mūsų organizmui pailsėti, atstatyti visus savireguliagijos mechanizmus, pašalinti blokus apie kurių buvimą  net neįtariate.

Šiuo masažu reikėtų pagelbėti nors penkiems pagrindiniams organams /širdžiai, blūžniai, plaučims,kepenims, inkstams/. Tai puikus būdas palaikyti ar atstatyti bendrą sveikatą.

Reiki masažas / rei > dangus, ki > energija/. Šis masažas ypatingas tuo, kad juo galima gauti dangaus, kosmoso, universalios visatos energijos per žmogaus rankas. Tai ypatinga energija, kurios mūms tankiai labai trūksta, nes dėl tam tikrų aplinkybių tiesiogiai pasiimti negalime, nemokame ir be kurios negali įvykti pilna kūno savireguliacija. Ši energija reikalinga ne tik žmonėms, gyvūnams bet ir augalams ir ją lengviausia gauti iš tos pačios rūšies /žmogui iš kito žmogaus, gyvūnui iš kito gyvūni, medžiui iš kito medžio/ir tt. Pavyzdžiui, tokio masažo negaudami pandos jaunikliai neišgyvena, sutrinka jų virškinimas ir jie žūna. Mūsų laikais, kai daugelis per mažai, per trupai būna atvirame ore, lauke, gamtoje pamažu jos gavimas sutrinka. Kai didelė ar pastovi įtampa, protinis darbas, atsakomybė, tuomet tos rūšies energijos žmogaus kūnas suvartoja labai daug ir jos pradeda trūkti. Apie šią energiją, jos gavimą reikėtų kalbėti daug plačiau ir atskirai.


Viliojanti sveikatos diena

Sveikatingumo arba apeiginė pirtis ir dviejų rūšių masažai kiekvienam.

Visą dieną malonios sveikatos palaikymo, atstatymo procedūros sujungtos į darnią visumą. Pradedama kvapų terapija ir kūno bei emocinio aktyvinimo bei atpalaidavimo procedūromis lengvai pašildytoje pirtyje. Po to pradedamos sveikatos atstatymo, poilsio ypatingos pirties procedūros, Įvairių žolynų aromatų garas, kūno apšilimas, kvėpavimo pratimai, kontrastinės procedūros. Vantų aromatų garas bei kompresai, vanojimai. Paruošus kūną pradedamos aromatizuotos pirties procedūros, atliekamas gylus išsivalymas druskos procedūromis, po to seka maitinančios odą ir visą kūną procedūros, vanojimai. Antroje pirties stadijoje atliekami masažai: taškinis , medaus , (akmenų ) masažai. Baigiama žolynų ir vantų kompresais , jų arbatų vonelėmis ir švelnaus kontrasto arbatų prausimosi procedūromis. Kontrastinėms procedūroms, aromatams gauti, garui ir arbatai naudojamas ypatingas gyvasis šaltinių vanduo, kuris natūraliai yra pas mus. Naudojami tik mūsų sodyboje, ypatingai švarioje laukinėje aplinkoje, augančių žolynų kvapai, gaunami geriausiu „sauso“ garo būdu, pirtelėje. Tai pagrindinių vaistažolių kvapai reikalingiausi sveikatai palaikyti (pelynų, vingiorykštės, jonažolės, apynių, čiobrelių, pipirmėtės, beržo, liepžiedžių, lazdyno, ąžuolo, šermukšnio lapų ir kt., pasirenkant pagal konkretų poreikį) Pabaigoje atliekamas Reiki masažas – tai labai gylus atpalaidavimas, nuraminimas, harmonizavimas, tuo pasiekiama pilna ir efektyviausia kūno savireguliacija. Visa tai trunka apie (7 – 9) valandas, daromos trumpos poilsio pertraukėlės. Geriausia sveikatos dienos pradžia apie 12 val., pabaiga apie (18 – 19) val.


Gamtos malonumai

Jūs nemėgstate pirties, bet norite …Masažai ir durpių purvo, balto arba rausvo molio, medaus procedūros. Po du masažus kiekvienam/ klasikinis ir Reiki/. Žolynų ir vaistažolių kvapų terapija lengvai pašildytoje pirtyje.

Jūs nemėgstate pirties, bet norite tinkamai pasiruošti žiemai.  Reikia pagalbos jūsų kūnui, vargina nuotaikų kaita, pervargote,  jei „važiuoja stogas“,  jei negalite atgauti sveikatos,  žvalumo. Mes turime priemonių, mokame ir galime Jums padėti. Išbandykite nors vieną programą „Gamtos Galios“,  „Rei Ki“ masažus, taškinius-akupresūrinius, klasikinius masažus, vietinių žolynų ir vantų aromatų, šiltų akmenų terapiją, gyvajį šaltinių vandenį, gamtos arba pirties procedūras. Šeimininkas yra pirtininkas, žolininkas, masažuotojas, asmeninis sveikatos treneris.  Gamta ir žmogaus rankos gali daug….

Kontaktai, informacija

Daugiau informacijos apie – Felikso Laivio sodyba. Ritualinės pirtys, masažai. Sveikatingumo programa "Gamtos Galios" »