Atostogų paieška

Žuvinto ežero gamtos takas ir apžvalgos aikštelė. Lankytojų centras

Žuvinto ežero gamtos takas ir apžvalgos aikštelė. Lankytojų centras - 1

Atnaujinta: 2021 m. kovo mėn. 01 d.

PAŽINTINIS TAKAS

Žuvinto gamtos takas 2020 metais atnaujintas pažintinis maršrutas – tai 350 metrų ilgio medinis lieptas – takas per pelkę. Tako pradžia prie Žuvinto lankytojų centro. Nuo automobilių aikštelės jis pasiekiamas einant į kairę pusę nuo lankytojų centro pastato. Pirmieji tako metrai eina per sausumą, tačiau likusioji tako dalis veda virš užpelkėjusio Žuvinto ežero. Kiek paėjus takas išsiskiria į dvi dalis, viena jų veda tiesiai, už keliolikos metrų pasiekiama tako pabaiga. Kairiau einančios tako dallies pabaigoje yra paukščių stebėjimo bokštelis – namelis, kurio viduje esanti nuotraukų su aprašymais ekspozicija supažindina su rezervate gyvenančių paukščių ir gyvūnų rūšimis. Pavasarį, vasarą ir rudenį, tako pabaigoje esantis bokštelis puikiai tinkamas stebėti migruojančias ir rezervate gyvenančias paukščių rūšis ir visą aktyvų Žuvinto ežero gyvenimą. Geriausias laikas stebėti paukščius ankstus rytas.

Pavasarį ir vasarą, einant lieptu, galima pamatyti įvairiausių vabzdžių, roplių ir varliagyvių. Girdisi begalė paukščių balsų. Lankytojai gali išgirsti kaip skamba ūsuotoji zylė, didysis baublys, remezos ir daugybė kitų nendrynuose gyvenančių paukščių balsų.

Takas yra gamtinio rezervato teritorijoje, todėl visų svečių prašoma nedrumsti jo gyventojų ramybės. Kiekvienas lankytojas turi žinoti, jog take rezervato teritorijoje negalima triukšmauti, skinti ar laužyti gėlių ir kitų augalų. Šunis atsivesti leidžiama, tačiau jie turi būti vedami su pavadėliu.

LANKYTOJŲ CENTRAS

Atnaujintas lankytojų centras svečius pasitinka tik išlipus iš automobilio, pastatas yra priešais stovėjimo aikštelę. Dviejų aukštų su mansarda ant stogo pastate įrengta interaktyvi ekospozicija, supažindinanti su Žuvinto formavimosi evoliucija, rezervato atsiradimo istorija, jame gyvenančiomis paukščių, gyvūnų ir augalų rūšimis.

Pirmajame aukšte lankytojus pasitinka didelis akvariumas, kuriame plaukioja Žuvinto biosferos rezervato teritorijoje gyvenančios žuvys.

Antrajame aukšte moderniai supažindinama su pelkių formavimosi evoliucija, lankytojai gali stebėti kaip keitėsi Žuvinto ežeras skirtingose gyvavimo fazėse. Įvairių rūšių paukščių iškamšos eskponuojamos atkurtoje, natūraliai atrodančioje aplinkoje. Paspaudus mygtuką, galima išgirsti skirtingų paukščių balsus. Vaikų itin mėgstama pramoga, lankytojų centre įrengtas takas, kuriuo einant galima pasijausti lyg vaikštant per pelkę.

Ant stogo įrengtoje mansardoje yra paukščių stebėjimo aikštelės. Viena jų dengta, o kita atvira. Svečiai gali pasinaudoti aikštelėse esančiais profesionaliais paukščių stebėjimo žiūronais nemokamai.

Lankytojų centras svečius ne vasaros sezono priima darbo dienomis nuo 8 iki 17 val., penktadieniais nuo 8 - iki 15.45 val.
Vasaros sezono metu Žuvinto lankytojų centras dirba ir šeštadieniais nuo 10 iki 17 val. ((išskyrus valstybines šventes).

Apsilankymas centre kainuoja 1 eurą asmeniui. Ikimokyklinio amžiaus vaikams– nemokamai. Lankytojams teikiamos gido paslaugos, rengiamos ekskursijos, teminės mokomosios programos, stovyklų organizavimas ir kt..  Išsamus teikiamų paslaugų sąrašas ir įkainiai skelbiami oficialioje Žuvinto biosferos rezervato interneto svetainėje.

KITOS LANKYTINOS VIETOS REZERVATO TERITORIJOJE

Buktos pažintinis takas – gamtinininkams ir botanikams unikalioje Buktos girioje 2005 metais įrengtas takas. Lankytojai gali pasirinkti dvi skirtingas trasas. Viena iš jų 1,7 kilometro ilgio, kita šiek tiek trumpesnė – 1,3 kilometro ilgio. Take yra įrengta poilsiavietė su pikniko zona, pavėsinėmis, laužavietėmis, supynėmis. Takas yra Želsvos miestelyje, Liudvinavo sen., Marijampolės raj.

Bambininkų piliakalnis – valstybės saugomas archeologinis paminklas. Pylimo išorės šlaitas penkių metrų aukščio, piliakalnio ilgis 17 metrų, plotis – 25 metrai. Lankytinas objetas yra Bambininkų miestelyje, ant Bambenos upės kranto

Žuvinto ežero apžvalgos platforma Žuvintų kaime. Skirta stebėti migruojantiems paukščiams. Joje yra informaciniai stendai. Geriausias laikas apsilankyti pavasaris ir vasaros pirma pusė.

Amalvos pažintinis takas ir apžvalgos platforma. Takas supažindina su Amalvos pelke, ilgis - 121 metras. Tako pradžioje yra įrengta apžvalgos plaftorma nuo kurios matoma Amalvos pelkė ir  visa Žuvinto rezervato panorama.

Kontaktai, informacija

Adresas
Kampelių g. 10, Aleknonys, Alytaus rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 315 49540
El. paštas
zuvintas@zuvintas.lt
Tinklalapis
http://www.zuvintas.lt
X