Atostogų paieška

Trumpai apie Ignaliną

Ignalina įsikūrusi Rytų Lietuvoje, Utenos apskrityje. Vietovė garsėja įspūdingu kraštovaizdžiu. Apie trečdalį teritorijos užima miškai, tyvuliuoja daugiau nei 200 ežerų, vingiuoja kelios dešimtys upių, įrengti tvenkiniai.

Rajonas apima keturiolika regioninių parkų ir draustinių, jame telpa pusė Aukštaitijos nacionalinio parko. Dabartinėje Ignalinos teritorijoje pirmieji gyventojai apsistojo IX-XII a.

Lankytinos vietos ir įdomybės

Ignalinos rajonas turistus vilioja įspūdinga gamta, ramybe ir galimybe atitrūkti nuo miesto triukšmo. Šį kraštą vertina menininkai, kūrėjai, gamtos mylėtojai, žvejai. Mėgstantys aktyvesnį gyvenimo būdą gali pasirinkti maršrutus žygiams žeme ar vandeniu, besidomintys kultūra – aplankyti muziejus bei kitas lankytinas vietas, kurių rajone daugiau nei 200.

Šaltuoju sezonu Ignalinoje susiburia žiemos sporto bei pramogų mylėtojai. Mieste įrengtas 25 m. aukščio Vilkakalnio apžvalgos bokštas, Aukštaitijos nacionaliniame parke pastatytas 60 m telekomunikacijų bokštas, 30 m aukštyje įrengta Šiliniškių apžvalgos aikštelė, iš kurios galima grožėtis apylinkių panorama.

Ignalinos rajone ką aplankyti ras ir istorijos gerbėjai. Čia gausu pilkapiais vadinamų kapaviečių, tarp jų ir didžiausias Lietuvoje Gedžiūnėlių pilkapynas, kurio plotas net 40 ha, stūkso keliolika piliakalnių, veikia vienintelis Lietuvoje Senovinės bitininkystės muziejus.

Besidominčių kultūra ir religija dėmesio laukia architektūros paminklai – Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, pastatyta 1790 m., seno Dūkšto dvaras ir parkas, seniausia Lietuvoje medinė Palūšės Šv. Juozo bažnyčia. Rojaus vienkiemyje lankytojams atviras profesoriaus A. Hrebnickio namas-muziejus. Rajono traukos centras – Ginučių vandens malūnas, pastatytas XIX а. antroje pusėje. Išliko ir Gaveikėnų vandens malūno pastatas ir atskiros technikos dalys.

Norintys artimiau susipažinti su regionu ir jo tradicijomis, bent laikinai į praeitį gali nusikelti lankydami etnografinius kaimus. Svečiams atviras ir Paliesiaus dvaro ansamblis. Vertinantiems klasicizmo epochos prašmatnumą, verta užsukti į Vidiškių dvarą, pasivaikščioti terasiniu parku su šimtamečių topolių alėja. Ieškančius  neįprastų eksponatų gali sudominti Plaktukų muziejus, kuriame saugoma daugiau nei 500 plaktukų iš viso pasaulio.

Aukštaitijos nacionaliniame parke įrengtas 3,5 km Botanikos takas norinčius supažindins su parko augalija. Parke rengiamos įvairios ekskursijos ir ekožygiai.

Ieškantiems laisvalaikio pramogų visai šeimai ar bičiulių kompanijai atviras Žuvėdros pramogų parkas, siūlomi šiaurietiško ėjimo mokymai ir žygiai, pasiplaukiojimas jachta, dažasvydis ir šratasvydis, boulingas, biliardas, teniso kortai, baseinai ir pirtys. Tiems, kuriems svarbus ne tik poilsis, bet ir tobulėjimas, rengiamos edukacinės programos, supažindinančios su paukščių kaimu, autentišku žuvienės virimu, šakočių kepimu, žuvies rūkymo tradicijomis, pieno keliu.

Ignalinos rajonas – puiki vieta mėgstantiems atostogauti gamtos apsupty – tiek žvejojant ar ramiai ilsintis, tiek renkantis žygius pėsčiomis, plaukimą valtimis, kanojomis ar baidarėmis, stovyklavimą ar automaršrutus ir kultūrinių objektų lankymą.

Apgyvendinimas ir nakvynė Ingalinos mieste bei rajone

Ignalinos rajone populiariausia apgyvendinimo rūšis – kaimo turizmo sodybos, dažnai siūlančios ir sporto ar vandens pramogų inventoriaus nuomą. Jų rajone – kelios dešimtys.

Norintiems daugiau komforto ir miesto atmosferos siūloma apsistoti keliuose viešbučiuose. Ieškantiems autentikos tiks Paliesiaus dvaras, sporto mėgėjams  – Lietuvos žiemos sporto centras ar Sporto ir pramogų centras, svečiai grįžta ir į „Žuvėdros“ viešbutį, istoriją skaičiuojantį nuo 1962 m. Taip pat populiarios stovyklavietės, ieškantiems nakvynės su palapinėmis ar nameliais ant ratų.

Atstumai:

Vilnius – 110 km.
Kaunas – 169 km .
Klaipėda – 365 km.

 

Žemėlapis (Ignalinos rajonas)

X