Atostogų paieška

Trumpai apie Šilutę

Šilutė – miestas Lietuvos vakaruose, Klaipėdos apskrityje. Netoliese tyvuliuoja Kuršių marios. Vietovė garsėja kasmetiniais Nemuno potvyniais, kai sausuma patekti į salą ir dalį kitų gyvenviečių tampa neįmanoma.

Savivaldybės teritorijoje yra 55 ežerai ir 8 tvenkiniai bei Aukštumalės pelkė. Sparčiai auga turistų srautai, gerėja turizmo paslaugų kokybė, didėja jų įvairovė. Daugiausia apsilanko svečių iš Vokietijos.

Didžiąją rajono dalį sudaro Nemuno Delta, apjungianti 14 draustinių ir rezervatą. Šilutės pavadinimas miestui suteiktas 1923 m., Klaipėdos kraštą prijungus prie Lietuvos valstybės. Iki tol ji vadinta Šilokarčema.

Šilutės miesto ir rajono lankytinos vietos ir įdomybės

Šilutė išsiskiria ne tik potvyniais ir unikalia gamta bei žuvingiausiomis šalyje vietomis, bet ir kultūros paveldo objektais, kurių šiame pamario krašte 322. Тaip pat savitas rajono bruožas –  tiltai, kurių net 193. Vienas jų, niekur nevedantis, vilioja smalsuolius į Lietuvos Venecija vadinamą Minijos kaimą.

Šilutė yra etninio Mažosios Lietuvos regiono sostinė, tad čia verta apsilankyti visiems, besidomintiems istorija ir architektūra. Šilutės centre esanti evangelikų liuteronų bažnyčia gali pasigirti didžiausiu šalyje bokšto laikrodžiu. 2015 m. miestiečiams ir svečiams duris atvėrė 1721 m. įsteigto H. Šojaus dvaro kompleksas. Šalia įrengtas angliško tipo parkas.

Mėgstantys kultūrinį laisvalaikį ir norintys sužinoti naujų dalykų gali užsukti į sudominusį muziejų. Lankytojų laukia Hemano Zudermano memorialinis, Švėkšnos, Žemaičių krašto etnokultūros centro muziejai bei  Macikų lagerio karceris.

Ką pamatyti ir aplankyti yra ne tik Šilutėje, bet ir aplinkiniuose miesteliuose. Švėkšna vilioja išskirtinio grožio ampyro stiliaus vila „Genofeta“, statyta 1880 metais, Vilkėno ir Stemplių dvarais bei vandens malūnu. Tikintieji lanko Inkaklių Lurdo grotą bei Gardamo Lurdą, kur, tikima, pasirodė mergelė Marija bei trykšta stebuklingas gydomasis šaltinis.

Regionas turtingas ir skirtingų konfesijų, laikotarpių ir architektūros stilių maldos namais.

Gamtos mylėtojams įspūdį paliks Ventės ragas, kurį kasdien aplanko iki 300 tūkst. paukščių.

Kintai turistus traukia puošniomis vėtrungėmis ir didžiausia šalies tuja bei Vydūno kultūros centru.

Rusnė išsiskiria ne tik savo geografine padėtimi, bet turistams įdomi ir savo etnografiniais kaimais ir sodybomis bei Uostadvario švyturiu.

Mėgstantys aktyvų laisvalaikį gali rinktis vaizdingus vandens, dviračių, automobilių  ir pėsčiųjų maršrutus, kurie įrengti miškuose, draustiniuose, paežerėse, pelkėse ir kitose išskirtinėse vietose. Pamario švyturių kelią galima įveikti laivu, dviračiais arba automobiliu. Nesibaiminantiems atstumų dviračiu minti siūloma ir ilgesnius maršrutus – Grafų Pliatelių takais, po Nemuno Deltą, Švėknos apylinkėmis. Susiruošusiems keliauti keturiais ratais, rekomenduojama aplankyti žymių žmonių gyvenimo vietas.

Norintiems išnaudoti teritorijos išskirtinumą ir vandenis, siūloma plaukti baidarėmis arba išbandyti pramogines bei pažintines ekskursijas laivais. Siekiantys išskirtinių potyrių gali grožėtis apylinkėmis iš paukščio skrydžio, pasirinkę oro pramogas ir apžvalginį skrydį Šilutės aeroklube.

Taip pat rajone rasite ir pramogas su žirgais bei dažasvydį. Vykdomos edukacinės programos. Taigi ir ką pamatyti, ir ką nuveikti ras ir maži, ir dideli keliautojai.

Apgyvendinimas Šilutėje ir Šilutės rajone

Šilutės rajonas pasižymi kaimo ir vandens turizmo vystymu. Vaizdingas kraštovaizdis, išskirtinis upių tinklas, grynas oras ir švari gamta suteikia puikias sąlygas poilsiui. Apgyvendinimo paslaugas teikiantys vietovės verslininkai dažnai siūlo ir pramogas, mokymus bei pobūvių ar seminarų organizavimo paslaugas. Rajone veikia keliolika viešbučių, svečių namų bei turizmo ir pramogų kompleksų, kelios dešimtys kaimo turizmo sodybų ir keletas poilsiaviečių.

Atstumai

Vilnius – 284 km.
Kaunas – 184 km.
Klaipėda – 53 km.

Žemėlapis (Šilutės rajonas)

X