Atostogų paieška

Pažaislio pažintinis takas

Pažaislio pažintinis takas - 1

Atnaujinta: 2022 m. balandžio mėn. 16 d.

Pažaislio pažintinis takas driekiasi Petrašiūnų pusiasalyje, Kauno mieste, šalia Kauno Žalgirio Jachtklubo ir Pažaislio vienuolyno pastatų ansamblio architektūrinio draustinio.

Tako ilgis apie 3,6 kilometro (ratu), vidutinė žygio trukmė pėsčiomis – apie 2 valandas.

Žygį galima pradėti skirtingose vietose, kadangi pats takas eina ratu. Svečiai automobilius gali palikti vienoje iš teritorijoje esančių stovėjimo aikštelių (Jachtklube, prie Pažaislio vienuolyno ir kitur) ir nuo ten pradėti savo kelionę. Gamtos takas nusidriekęs šalia marių, vingiuoja šlaitais. Vienoje pusėje atsiveria nuostabi marių panorama (matosi už vandens telkinio esančios gyvenvietės), kitoje pusėje galima grožėtis Pažaislio vienuolyno ansamblio pastatais, kurie apeinami ratu. Pats takas, sujungia paplūdimį su Pažaislio šilu. Išsiruošus šiuo maršrutu tiesiog privalu aplankyti Pažaislio vienuolyno pastatų ansamblį ir jame esančias ekspozicijas. 

Taikos kalno ąžuolas - tai dar vienas lankytinas objektas Pažaislio pažintiniame take. Šis medis yra valstybės saugomas gamtos paminklas ir yra laikomas storiausiu ąžuolu Kauno marių regionianiame parke. Jo apimtis – 5,15 metro, aukštis siekia 21 metrą. Mokslininkai nustatė, jog ąžuolo amžius siekia daugiau nei 600 metų. Palyginimui, seniausio Lietuvoje Stelmužės ąžuolo amžius siekia 1500 metų. Objektą žygeiviai pamatys keliaudami tako dalimi, vedančia tarp Kauno marių ir Vienuolyno.

Kauno Žalgirio jachtklubas – tai kauniečių ir miesto svečių mėgstama pasivaikščiojimų vieta, kuri aplankoma žygiuojant gamtos pažintiniu taku. Jachtklubo teritorijoje esančiame uoste prišvartuota daug įvairaus dydžio laivų, veikia buriavimo mokykla. Veikia teniso kortai, sporto salė, pirtis, teikiamos kitokios paslaugos. Yra įrengta stovyklavietė, viešbutis, restoranas. Kauno mariose vykstančios regatos rengiamos iš Kauno Žalgirio jachtklubo.

Kontaktai, informacija

Artimiausias vandens telkinys
Kauno marios (vanduo +6 ℃)
Adresas
R. Kalantos g., Kaunas Žemėlapis
X