Atostogų paieška

Pūčkorių pažintinis takas

Pūčkorių pažintinis takas - 1

Atnaujinta: 2024 m. balandžio mėn. 02 d.

Žygis Pūčkorių pažintiniu taku dažniausiai pradedamas nuo atodangos, šalia jos įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Pūčkorių atodangoje įrengtos apžvalgos aikštelės, suolai, staliukai. Pasigrožėjus Vilniaus apylinkių vaizdais atsiveriančiais nuo skardžio, takas vingiuodamas leidžiasi į Vilnios slėnį. Besileidžiant taku žemyn, keliautojai gali pamatyti išlikusius įtvirtinimus, kurie buvo naudojami gynybai.

Tiltu perėjus per upę prasideda žiedinis maršrutas, kurio pradžioje Pūčkorių palivarko pastatų ansamblis.

Eidami toliau tako lankytojai pasiekia Patrankų liejyklos liekanas, nuo jų prasideda rekonstruota tako dalis.

Atkartodamas Vilnios vingį takas toliau tęsiasi šalia Pūčkorių atodangos apatinės dalies, vingiuoja Pūčkorių kraštovaizdžio draustiniu ir pasiekia dar vieną stotelę – Belmonto malūną ir užtvankos liekanas su „Belmonto kriokliais“, šalia kurių įkurtas „Belmonto poilsio ir pramogų kompleksas“, šioje vietoje baigiasi rekonstruota tako dalis ir sugrįžtama į senąją.

Sekančiame etape Tuputiškių kraštovaizdžio draustiniu besidriekiantis takas žygeivius nuveda iki Pūčkorių piliakalnio, šalia kurio galima paragauti natūralaus šaltinio vandens, trykštančios iš žemės gelmių.

Paskutinė stotelė Pūčkorių pažintiniame take – Saulės laikrodis. Nuo šio lankytino objekto takas veda iki vietos, kurioje jis ir prasidėjo – prie tiltelio per Vilnią.

Lankytini objektai Pūčkorių pažintiniame take:

  • Pūčkorių atodanga – 65 metrų aukščio ir 260 metrų pločio yra viena įspūdingiausių atodangų visoje Lietuvoje. Nuo jos atsiveria vaizdas į plačius Vilniaus apylinkių horizontus.
  • Pūčkorių palivarkas – šiame dvarui priklausiusiame ūkiniame ir administraciniame komplekse išlikusi dauguma pastatų. Pastatai statyti XIX ir XX amžių sandūroje
  • Pūčkorių patrankų liejykla (griuvėsiai) – istorijos tyrinėtojai mano, jog šioje vietoje jau XVI amžiuje veikė didelė ir tuo laikmečiu moderni ginklų gamykla. Spėjama, kad ginklus remontavo ir kita gamyklos įranga naudojosi rusų ir prancūzų armijų daliniai. Vėliau, apie XIX amžiaus vidurį, virto medienos ir popieriaus fabriku. Amžiaus pabaigoje nukentėjo nuo gaisro, tačiau jau XX amžiaus pradžioje buvo atgaivintas ir plėtėsi, bet po antrojo pasaulinio karo virto griuvėsiais.
  • Prancūziškasis Belmonto malūnas – pastatytas XIX amžiaus pradžioje, atokiau nuo upės vagos. Tuometinėje Leoniškių palivarko teritorijoje jį pastatė prancūzas Karolis Devimas, šalia buvusiame pagalbiniame pastate įrengė smuklę. Vėliau už skolas jis buvo iš pirmojo savininko perimtas. Šiuo metu teritorija įveiklinta ir atnaujinta, joje veikia pramogų ir poilsio kompleksas „Belmontas“.
  • Pūčkorių piliakalnis – istorikai mano, kad šiame piliakalnyje buvo gyvena jau pirmaisiais mūsų eros amžiais. Vos keli šimtai metrau nuo piliakalnio archeologai aptiko akmens amžiaus stovyklavietę, kurioje rasta minėto amžiaus titnago dirbinių.
  • Saulės laikrodis – nors ir vadinamas laikrodžiu, tačiau apytikslį laiką rodo tik birželio ir liepos mėnesiais. Tai labiau simbolinis meno kūrinys. Saulės laikrodį sudaro centre stovintis, drožiniais papuoštas medinis stulpas, o valandas atstoja medinės kėdutės.

Pasivaikščiojimui Pūčkorių pažintiniu taku galima pasirinkti iš 3 skirtingo ilgio maršrutus – 2,8 km, 3,7 km ir 5,3 km ilgio.

Kontaktai, informacija

Adresas
S. Batoro g., Vilnius Žemėlapis
Telefonai
+370 5 2729834
El. paštas
info@pavilniai-verkiai.lt
Tinklalapis
https://www.pavilniai-verkiai.lt
X