Atostogų paieška

Druskininkai – SPA poilsis, pramogos, lankomos vietos

Trumpai apie Druskininkus

Druskininkai yra vienas seniausių Lietuvos kurortų, kurį gamta apdovanojo sūriais mineralinio vandens šaltiniais, turinčiais gydomųjų savybių. Su druskingomis versmėmis siejamas ir vietovės pavadinimas. Druskininkai įsikūrę pietinėje Lietuvos dalyje, Dzūkijoje, 60 km į pietus nuo Alytaus, dešiniajame Nemuno upės krante. Pušynų ir ežerų apsuptas kurortas lankytojams atviras visus metus. Druskininkų senamiestis yra paskelbtas urbanistikos paminklu.

Kurortas įkurtas 1794 m. birželio 20 d., kai Stanislovas Augustas paskelbė miestą gydomąja vietove. Nuo XVIII a. pradžios žinoma apie mineralinius šaltinius. XXa. pr. mieste poilsiavo beveik 20 tūkst. turistų. Druskininkus garsina ir talentingi menininkai. Čia gimė skulptorius modernistas Žakas Lipšicas, kūrė dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Lankytinos vietos, pramogos Druskininkuose

Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas, orientuotas į poilsį SPA centruose ir sveikatingumo paslaugas. Vietovė gali didžiuotis 12 čia trykštančių mineralinio vandens šaltinių. Veikia apie dešimt sanatorijų. Kasmet daugėja ir pramogų visai šeimai bei patrauklių vietų aktyvaus laisvalaikio mėgėjams. Mieste veikia vandens parkas (vienas didžiausių Europoje), įrengta uždara slidinėjimo arena, siūlanti žiemos sporto pramogas visais metų laikais, veikia nuotykių parkas, kviečiantis išbandyti savo jėgas laipiojant po medžius ar neįprastai persikelti per Nemuną. Netoli miesto įrengti golfo laukai.

Norintiems geriau susipažinti su apylinkėmis įrengti pasivaikščiojimo takai, dviračių maršrutai, užsukti kviečia etnografiniai kaimai bei mistinis Raigardo slėnis, atnaujintas ir išpuoselėtas Vijūnėlės parkas, gydyklų parke stebina grojantis ir šokantis muzikinis fontanas. Druskininkus puošia Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia bei stačiatikių cerkvė.

Keliauti po Druskininkus galima ir apžvalginiu traukinuku. Per Nemuną persikelti siūloma moderniai ir ekologiškai – lynų keltuvais. Organizuojamos ekskursijos laivu į meilės sala vadinamą Liškiavą – unikalų Dzūkijos nacionalinio parko kaimą. Druskininkuose ir aplink yra daug įdomių lankytinų vietų. Už 5 km nuo kurorto įsikūręs Grūto parkas laukia istorija besidominčių lankytojų. Organizuojamos edukacinės programos, kurių dalyviai supažindinami su sūrių gamyba, kalvyste, bitininkyste, lipdymu iš druskos masės, šakočių kepimu. Vasaros metu rengiamos teatralizuotos ekskursijos „Mineralinis miestelis“. M. K. Čiurlionio reprodukcijų takas supažindina su šio menininko paveldu. Kultūrinių patirčių ir žinių miesto gyventojai ir svečiai gali pasisemti 5 muziejuose, 3 meno galerijose.

Kur užkąsti ir pamaloninti skonio receptorius ras ir tradicinės virtuvės mėgėjai, ir naujų patirčių ieškantys gurmanai. Kurorte gausu kavinių ir restoranų visiems skoniams. Mėgstantiems pavakaroti savo paslaugas siūlo  laisvalaikio, muzikos ir naktiniai klubai.

Daugiau apie kurorto pramogas ir įdomias vietas skaitykite straipsnyje apie tai, ką vertą pamatyti, aplankyti bei nuveikti Druskininkuose.

Apgyvendinimas Druskininkuose

Druskininkuose gausus SPA centrų, gydyklų bei sanatorijų pasirinkimas, pageidaujantiems ramaus poilsio ir sveikatinimo paslaugų. Apsistoti kviečia ir kelios dešimtys viešbučių bei svečių namų, siūlančių apgyvendinimo paslaugas įvairių poreikių klientams – nuo taupaus varianto iki prabangaus keturių žvaigždučių aptarnavimo.

Auga ir nakvynės pasiūla privačiame sektoriuje:

  • Apartamentų, butų nuoma;
  • Kambarių nuoma,
  • Namelių, namų, kotedžų bei vilų nuoma.

Netoli Druskininkų yra įsikūrę nemažai kaimo turizmo sodybų. Populiarėja verslo turizmas, auga konferencijų salių pasirinkimas.

Atstumai nuo Druskininkų

  • Vilnius – 128 km.
  • Kaunas – 119 km.
  • Klaipėda – 320 km.

Video (Druskininkai)

Žemėlapis (Druskininkai)

X