Atostogų paieška

Molėtai. Trumpai apie miestelį ir apylinkes

Rytų Lietuvoje įsikūrę Molėtai yra 30 km į pietus nutolę nuo Utenos. Mieste gyvena 7,5 tūkst. gyventojų, rajone – 22 tūkst. Lankytojus šis kraštas vilioja kalvotu reljefu, ežerais ir miškais, kurie užima ketvirtį rajono teritorijos. Čia apsilanko apie 150 tūkst. turistų per metus, apie 2 tūkst. iš jų – svečiai iš užsienio. Rekreaciją vietos savivaldybė yra paskelbusi prioritetine vystymo sritimi, tad gerinama poilsio ir turizmo infrastruktūra, plėtojamas ekologinis ūkininkavimas. Rajonas gali didžiuotis švaria gamta ir įspūdingu ežerų skaičiumi. Jų rajone net 279.  Tarp jų ir Asveja – ilgiausias šalies ežeras. Rajone yra 5 valstybiniai draustiniai, 8 valstybės saugomi gamtos paveldo objektai. Molėtų pavadinimas siejamas su žodžiu molėtas, molingas.

Molėtų krašto lankytinos vietos ir įdomybės

Molėtų rajonas išsiskiria ne tik vaizdingomis apylinkėmis ir ramiu poilsiu gamtoje ar vandens maršrutais, bet ir turtingu kultūros paveldu –  daugiau nei 400 dailės, architektūros ir istorijos paminklų.

Kraštas vilioja ir astronomijos gerbėjus. Šalia Molėtų veikia vienintelė Lietuvoje astrofizikos observatorija, kurios ekskursijų dalyviai turi progą iš arti pamatyti didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje – 165 cm skersmens teleskopą.

Kulionių k. įsikūręs unikalus etnokosmologijos muziejus. Norintys išskirtinių pramogų ar apžiūrėti apylinkes iš oro yra laukiami Molėtų aerodrome.

Mindūnų k. lankytojams atviras žvejybos muziejus. Mindūnuose 2015-ųjų metų rudenį pastatytas iki šiol aukščiausias Lietuvoje – 36 m aukščio Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas.

Išskirtinė ir gana nauja vieta – Molėtų technikos muziejus. Tai 2019-aisiais metais įkurtas įvairaus transporto bei technikos muziejus. Čia pamatysite daugiau nei 200 lengvųjų automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų bei kitų transporto priemonių. Muziejuje taip pat įrengta senovinės radijo, audio, TV aparatūros ekspozicija.

Istorijos ir meno gerbėjai kviečiami užsukti į krašto muziejų bei kultūros centre nuolat veikiančią dailės galeriją, aplankyti skulptūrų parką. Vertingų paveikslų ir kitų dailės vertybių yra ir neobarokinėje 1905 m. statybos Šv. apaštalų Petro ir Povilo bei Videniškių bažnyčiose.

Mėgstantys aktyvų laisvalaikį gali rinktis ne tik įvairaus sudėtingumo vandens maršrutus, bet ir žygius pėsčiomis ar dviračių takais, apsilankyti Dubingių žirgyne, teniso kortuose, išbandyti jėgas žaidžiant dažasvydį.

Norintys geriau pažinti ne tik Molėtus, bet ir apylinkes, lankydamiesi šiame krašte turi puikią progą aplankyti istorinę Dubingių piliavietę, Arnionių ar Alantos dvarą, kurį sudaro 11 pastatų ir parkas su alėjomis, Videniškių augustiniečių vienuolyną, apžiūrėti Baltadvario bastiono pilies liekanas, susipažinti su  medinės architektūros pavyzdžiais – Rudesos koplyčia ir varpine, Inturkės bažnyčia, pamatyti piliakalnius, pilkapynus ir senovės gyvenvietes, kurios datuojamos II-I tūkst. pr. Kr.

Molėtų rajoje išliko ir pirmasis šalyje tiltas per ežerą – 1934 m. pastatytas medinis Dubingių tiltas.

Praeities gamybos procesus liudija ir vis dar tebestovintys vandens ir vėjo malūnai.

Rajone išlikę nemažai istorinių, mitologinių vietovių.

Turistų srautas mieste ir rajone auga, tad gausesnis ir verslininkų dėmesys šiai vietovei. Plečiasi kavinių, barų, parduotuvių tinklas.

Molėtų krašte gausu įdomių vietų ir pramogų tiek pavieniams turistams, tiek turistų grupėms, taip pat poroms bei šeimoms su vaikais. Lankytinų vietų sąrašas – Lankytinos vietos Molėtų rajone

Daugiau apie tai, ką pamatyti Molėtuose ir aplink, skaitykite straipsnyje – Ką pamatyti Molėtuose – 9 įdomiausios vietos.

Apgyvendinimas, nakvynė Molėtuose ir Molėtų rajone

Ieškote, kur apsistoti Molėtų krašte? Molėtų rajone sau priimtiną nakvynės vietą ras ir mėgstantys prabangą bei privatumą, ir taupias keliones ir betarpišką ryšį su gamtą vertinantys keliautojai, kuriems laikinais namais be vargo gali tapti ir palapinė.

Populiariausios rajone – vaizdingose vietose įsikūrusios kaimo turizmo sodybos, dažnai siūlančios ir aktyvias pramogas bei sporto inventoriaus nuomos paslaugas. Jų yra apie pusę šimto. Svečių laukia ir keliolika poilsio namų, apie 10 viešbučių ir svečių namų. Poilsiautojams įrengta keliolika kempingų ir stovyklaviečių ežerų pakrantėse.

Į turizmo verslą investuoja Lietuvos ir užsienio verslininkai, nakvynės vietų pasiūla rajone auga.

Kaimo turizmo sodybos ir poilsis Molėtų rajone – Peržiūrėti sąrašą

Atstumai nuo Molėtų miesto

Vilnius – 64 km.
Kaunas – 113 km.
Klaipėda – 308 km.

Video (Molėtų rajonas)

Žemėlapis (Molėtų rajonas)

X