Atostogų paieška

Dubravos rezervatinė apyrubė

Dubravos rezervatinė apyrubė - 1

Atnaujinta: 2021 m. vasario mėn. 10 d.

Dubravos rezervatinė apyrubė visai šalia Kauno, už Vaišvydavos, Dubravuose esanti nedidelė saugoma aukštapelkės teritorija. Ši rezervatinės apyrubė yra vienintelė Lietuvoje, taip vadinamas rezervatas, kurio priežiūrai nėra įsteigiama direkcija. Atvykti patogiausia važiuojant nuo Vaišvydavos, Piliuonos kryptimi. Pasibaigus Vaišvydavai, šiek tiek pavažiavus, reikia pasukti Gervėnupio kryptimi, už trijų kilometrų pasieksite lankytiną vietą (ji bus Jums kairėje).

Rezervatinės apyrubės statusą ši vieta gavo 1994 metais, siekiant apsaugoti retus ten esančius augalus. Pati teritorija nuo kirtimo ir kitos ūkinės veiklos saugoma jau daugiau nei 50 metų.

Visas teritorijos plotas yra apie 120 hektarų ir apima ne vieną Dubravų miško kvartalą. Maždaug ¼ dalį visos teritorijos užima pelkė, būtent ja ir driekiasi lankytojams skirtas pažintinis takas, kurio ilgis apie 2 kilometrai. Atvykus į apyrubę galima pasijusti, jog atsidūrei ne šiuolaikinėje Lietuvoje. Didžiuliai medžiai pasitinka lankytojus ir priverčia pasijusti mažais nykštukais, lankantis neapleidžia jausmas, jog atsidūrei praeityje, senovės girioje. Didžiausia ten ošianti pušis yra beveik 40 metrų aukščio, o kai kurių metų amžius siekia daugiau nei 150 metų. Kadangi teritorija jau daugiau nei 50 metų yra neliesta žmogaus, joje pilna senų išvirtusių medžių. Senatvės ar stiprių vėjo gūsių neatlaikę virtuoliai sutinkami visoje pelkės teritorijoje, o ant jų augančios samanos, kerpės ir kempinės byloja apie tai, jog jie čia guli jau ilgą laiką. Palaipsniui išvirtę medžiai nugrimzta atgal į pelkę, taip toliau formuodami jos pagrindą.

Itin tinkamas laikas apsilankyti apyrubėje - vėlyvas pavasaris (gegužė - birželio pradžia), kuomet žydi "Pelkių medvilnė". Taip liaudyje vadinamas žydintis siauralapis švylys. Vaikštant po pelkę šio augalo žydėjimo laikotarpiu galima pasijusti, jog esi medvilnės plantacijose arba, jog tave netikėtai užklupo pavasarinis sniegas. Šiuo laiku į rezervatą savo fotosesijoms plūsta jaunavedžiai ir ne tik.

Lankymasis Dubravos rezervatinėje apyrubėje

Rezervate lankantis savarankiškai galima vaikščioti tik tam skirtais takais, taip užtikrinamas unikalios teritorijos išsaugojimas ir lankytojų saugumas. Esant stipriam vėjui lankytis rezervate draudžiama, kadangi yra grėsmė, jog krentantys seni medžiai, kurių apyrubėje gausu, gali sužaloti lankytojus. Norintys išsamiau susipažinti su rezervato istorija ir gamta gali kreiptis į Dubravos urėdijos administraciją ir ten sutarti dėl ekskursijos su specialistais, dirbančiais Kauno marių regioninio parko direkcijoje.

Kontaktai, informacija

Adresas
Dubravai, Kauno rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 37 383071
El. paštas
info@kaunomarios.lt
Tinklalapis
https://www.kaunomarios.lt