Atostogų paieška

Anykščių šilelio medžių lajų takas

Anykščių šilelio medžių lajų takas - 1

Atnaujinta: 2021 m. rugsėjo mėn. 12 d.

Medžių lajų takas netoli Anykščių, nuo kurorto nutolęs apie 6 kilometrus, šalia įžymiojo Puntuko akmens, garsiajame Anykščių šilelyje. Takas ir jo infrastruktūra pradėjo veikti 2015 metų rupgjūčio mėnesį. Nuo pat pirmųjų dienų nusidriekė ilgos lankytojų ir automobilių eilės. Lajų takas medžių viršūnėmis tapo daugiausia lankytojų savo veiklos pradžioje pritraukusiu turistiniu objektu šalyje. Skaičiuojama, kad vos per pirmąjį atidarymo savaitgalį jame apsilankė daugiau nei 10 000 svečių. Atidarius, tai buvo pirmoji tokio tipo konstrukcija Baltijos šalyse ir viena didžiausių visoje Rytų Europoje.

BENDRA INFORMACIJA APIE MEDŽIŲ LAJŲ TAKĄ

Visą lankytojams skirtą infrastruktūrą sudaro:

  • Medžių lajų takas, aukštis pasiekia 21 metrą. Ilgis - 300 metrų.
  • Apžvalgos bokštas. Aušktis – 34 metrai.
  • Informacijos centras su suvenyrų krautuvėle.

Komplekso administratorius yra Anykščių regioninis parkas

Tako pradžia yra ant kalvos šalia Puntuko akmens. Pakeliui nuo informacijos centro iki tako pradžios yra šešios pažintinės stotelės supažindinančios su medžiais ir gamtos bei kultūrine vertybe - Puntuko rieduliu. Praėjus Puntuką reikia užkopti į kalvą, kurios viršuje yra tako įėjimas. Kirtus įėjimą prasideda metalinis takas, vingiuojantis medžių viršūnėmis. Take lankytojų saugumą užtikrina aukšti turėklai ir patikimos konstrukcijos. Visos kelionės metu svečius lydi poemos „Anykščių šilelis“ ištraukos ir supa tradiciniai Lietuvoje augantys medžiai - eglės, drebulės, klevai, ąžuolai pušys, juodalksniai.  Perėjus visą taką, jo pabaigoje yra apžvalgos bokštas nuo kurio atsiveria vaizdas į Antano Baranausko aprašytą Anykščių šilelį, Šventosios upę ir tolumoje matomą Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, esančią Anykščių kurorte ir jos aukščiausius Lietuvoje bokštus.

MEDŽIŲ LAJŲ TAKO PROJEKTAS IR KONSTRUKCIJA

Finansavimas projektui buvo gautas iš Europos regioninės plėtros fondo. Paramos suma sudarė 2,5 milijono eurų. Lajų tako statybų darbų pradžia buvo 2014 metų spalis. Įgvendinant projektą tuo pačiu buvo sutvarkyta aplinka ir privažiavimas prie tako.

Pažintinį taką suprojektavo trijų architektų komanda Andrius Dirsė, Arvydas Gudelis ir Alvydas Mituzas. Pagrindinis architektūrinis akcentas – Aukštaitijos regiono tautinė juosta, kurios rombų formos motyvas dominuoja statinio fasaduose. Generalinis projekto rangovas buvo įmonių Empower-fidelitas ir Ekstra statyba konsorciumas. Visam statiniui buvo panaudota net pusantro tūkstančio kubinių metrų betono ir beveik 400 tonų metalo.

Take vienu metu gali būti iki penkių šimtų lankytojų, o bokšte grožėtis apylinkėmis – 50 žmonių vienu metu.

INFORMACIJOS CENTRAS

Centre galima gauti visą Anykščių regioninio parko turistinę informaciją, įsigyti unikalių suvenyrų, įsigyti lankytojo bilietą. Nuo 2019 birželio centre veikia ekspozicija „Anykščių šilelis – miškas ir/ar meno kūrinys“. Joje netikėta informacija apie mišką, slypinti po stilizuotais lapais.

Pažintinės programos

Infocentre lankytojai gali įsigyti programą „Anykščių šilelis: miškas kitaip“. Pažintinės ekskursijos metu gidas lankytojus supažindina su Anykščių šilelyje augančiais augalais, medžiais, papasakoja netikėtų faktų apie juos. Dalyviai sužino kokia žolelė gydo, po kokiu medžiu stovint galima pakelti savo nuotaiką. Be abejo, programos dalimi yra ir garsusis Puntuko akmuo, gidas išsamiai papasakos kodėl tai ne tik gamtos bet ir kultūros vertybė, kokią vietą jis užima Lietuvių mitologijoje. Kita programos dalis - išsamus pasakojimas apie Medžių lajų tako apžvalgos bokštą, jo statybą ir vaizdus atsiveriančius nuo apžvalgos bokšto.

Apdovanojimai

2016 metais Medžių lajų takas laimėjo du apdovanojimus, tarpautinį ir vietinį. Met pradžioje turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimuose kompleksas nuskynė laurus ir gavo aukščiausią įvertinimą bei apdovanojimą Jungtinių tautų ir Pasaulio turizmo organizacijos už inovacijas su turizmu susijusiose įstaigose.

Tų pačių metų rugsėjį objektas buvo įvertintas ir „Turizmo gilės“ apdovanojimuose, kaip populiariausias turizmo objektas Anykščiuose

Darbo laikas ir kita informacija

Kontaktai, informacija

Artimiausias vandens telkinys
Upė Šventoji (vanduo +5 ℃)
Adresas
Dvaronių k. 5, Anykščių rajonas Žemėlapis
Telefonai
+370 684 53736; +370 381 51227
Tinklalapis
https://www.anyksciuparkas.lt/medziu-laju-takas/
X